Dominik Furman odejdzie z Wisły Płock! Trafi do zagranicznego klubu

Dominik Furman po sezonie odejdzie z Wisły Płock. Pomocnik przeniesie się do ligi chorwackiej i podpisze kontrakt z Hajdukiem Split - dowiedział się Sport.pl.

Trzeci sezon będzie dla Dominika Furmana ostatnim sezonem w barwach Wisły Płock. 3-krotny reprezentant Polski po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy opuści drużynę "Nafciarzy i przeniesie się do ligi chorwackiej.

Zobacz wideo Furman: Jestem bardzo ciekawy, jak to wszystko będzie wyglądało

Dominik Furman odejdzie z Wisły Płock! Polak trafi do Hajduka Split

Jak dowiedział się Sport.pl, Furman zostanie nowym zawodnikiem Hajduka Split, 4. zespołu ligi chorwackiej w tym sezonie. Trenerem Hajduka jest 42-letni Igor Tudor. O miejsce w środku pomocy reprezentant Polski rywalizować będzie m.in. z Darko Nejasmiciem, Stanko Juriciem czy Hamzą Barrym. Na razie nie wiadomo, na jak długo Furman podpisze kontrakt z nowym klubem.

Hajduk to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w lidze chorwackiej. Jest ośmiokrotnym mistrzem Chorwacji i sześciokrotnym zdobywcą Pucharu Chorwacji. Dodatkowo jest także posiadaczem 19 trofeów zdobytych za czasów Jugosławii.

Dla Furmana będzie to drugi wyjazd z Ekstraklasy. Do pierwszego doszło w 2015 roku, kiedy polski pomocnik odszedł z Legii do Toulouse. Teraz po trzech latach i 139 rozegranych spotkaniach opuści Wisłę Płock

Przeczytaj także:

Więcej o: