Pół Europy pytało o juniora Wisły Kraków, a ten już wybrał. Został jeden warunek

Wisła Kraków jest o krok od podpisania kontraktu z Aleksandrem Buksą. Do spełnienia został w zasadzie już tylko jeden warunek: musi utrzymać się w ekstraklasie - informuje sport.tvp.pl

Kontrakt Aleksandra Buksy z Wisłą Kraków wygasa wraz z końcem roku. Ale zdolny 17-latek najprawdopodobniej zostanie pod Wawelem. A nawet jeśli nie zostanie, to Wisła jest w stanie zarobić na nim duże pieniądze, bo lada chwila powinna przedłużyć umowę z Buksą - informuje sport.tvp.pl.

Zobacz wideo Janusz Gol znika powoli z Cracovii. "Nie zasłużyłem na to. Taka była decyzja trenera"

Został jeden warunek

Praktycznie wszystko jest już ustalone. Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony, by ojciec piłkarza złożył podpis pod nowym kontraktem dla Buksy, jest pozostanie Wisły Kraków w ekstraklasie. Ale to wydaje się całkiem realne, bo Biała Gwiazda na cztery kolejki przed końcem sezonu ma osiem punktów przewagi nad Arką i przed sobą mecz z ŁKS (piątek, godz. 18), który jest już pewny spadku i który nie wygrał ligowego meczu od marca.

Zespół Artura Skowronka może sobie zapewnić utrzymanie już w ten weekend (jeśli Arka nie wygra z Koroną, a Wisła wygra z ŁKS). Do końca sezonu Wisłę czekają jeszcze mecze z Koroną (u siebie), Zagłębiem (na wyjeździe) i Arką (u siebie).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: