Oficjalnie: Pierwszy transfer Legii Warszawa! Rywal osłabiony

Legia Warszawa rozpoczęła letnie transfery od sprowadzenia Filipa Mladenovicia, który w środę podpisał z klubem trzyletni kontrakt. - Potrzebowałem takiej energii, takiego dopingu na trybunach i takiego klubu jak Legia - powiedział Mladenović cytowany przez legia.com.

- Nie chce komentować plotek, ale to czołowy lewy obrońca w ekstraklasie. Gdyby nie Michał Karbownik, pewnie można byłoby powiedzieć, że w ogóle najlepszy - mówił tydzień temu Aleksandar Vuković, kiedy pytany był o Filipa Mladenovicia. Trener Legii nie chciał szerzej komentować tego transferu, ale już wtedy było wiadomo, że obrońca, któremu 1 lipca wygasł kontrakt z Lechią, jest o krok, by dołączyć do jego drużyny.

Zobacz wideo Mioduski przeszedł poważną zmianę. "To jest inna Legia" [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

Filip Mladenović piłkarzem Legii Warszawa

I dołączył. W poniedziałek późnym wieczorem Legia poinformowała, że związała się z Mladenoviciem trzyletnim kontraktem. - Przed przyjściem do Legii rozmawiałem z trenerem Vukoviciem, spotkałem się również z dyrektorem sportowym i szefem skautingu, którzy przedstawili plan na mnie i pokazali swój punkt widzenia tego, jak ma wyglądać moja gra w Legii. Reprezentowałem zespoły, które walczą o najwyższe cele i lubię grę pod presją. Potrzebowałem takiej energii, takiego dopingu na trybunach i takiego klubu jak Legia - powiedział 28-letni Mladenović cytowany przez legia.com.

Radosław Kucharski o transferze Mladenovicia

Dla oficjalnej strony wypowiedział się także dyrektor sportowy Radosław Kucharski. - Okno transferowe zaczynamy nie tylko bardzo szybko, ale i z dużym przytupem. Pozyskujemy zawodnika o międzynarodowym doświadczeniu, a zarazem doskonale odnajdującego się w polskiej lidze, mówiącego po polsku i świadomego presji, jaka każdego dnia spoczywa na Legii Warszawa. Naszą drużynę wzmocni czołowy boczny obrońca ekstraklasy, który wnosi również dużo jakości w ofensywie. Jego profil piłkarski i charakter idealnie wpisują się w długoterminowy plan budowy zespołu, jaki sobie założyliśmy. Transfer Filipa może odegrać ważną rolę w walce o kolejne tytuły i europejskie puchary. Cieszę, że udało się tak sprawnie przeprowadzić wszystkie formalności I już pierwszego dnia okienka ogłaszamy nowego piłkarza - przyznał Kucharski.

Mladenović do gry w Legii będzie uprawniony od sezonu 2020/21. Przy Łazienkowskiej najprawdopodobniej zastąpi Karbownika, którym interesuje się wiele czołowych klubów z Europy (więcej tutaj).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: