Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Problemy Wisły Kraków przed najważniejszym meczem sezonu. Trener uniknął odpowiedzi

Sytuacja kadrowa Wisły Kraków przed sobotnim meczem z Górnikiem Zabrze jest bardzo niejasna. Artur Skowronek, trener "Białej Gwiazdy", unikał odpowiedzi na pytania o piłkarzy, z których nie będzie mógł skorzystać w najbliższym spotkaniu.

W ostatnich tygodniach Wisła Kraków nie mogła korzystać z kilku piłkarzy. Oprócz Pawła Brożka, który przeszedł zabieg po złamaniu ręki, w kadrze brakowało Łukasza Burligi, Kamila Wojtkowskiego, Michała Maka, Krzysztofa Drzazgi, Lubomira Tupty i Vukana Savicevicia. W sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze nie będzie mógł wystąpić David Niepsuj, który będzie pauzować z powodu ósmej żółtej kartki.

Zobacz wideo "Legia nie wyrosła ponad ligę. Pokazują to kolejne mecze"

Na przedmeczowej konferencji prasowej Artur Skowronek przyznał, że już niedługo do składu może powrócić Paweł Brożek. - Paweł Brożek jeszcze nie będzie do dyspozycji teraz, za krótki to jest jeszcze czas po tym zabiegu, ale może już na ŁKS będzie brany pod uwagę - powiedział trener "Białej Gwiazdy", który nie chciał przekazać informacji dotyczących pozostałych zawodników, którzy wracają do gry po urazach.

Skowronek został także zapytany o nieudane spotkania Wisły Kraków po wznowieniu rozgrywek. - Nie weszliśmy po pandemii od razu na wysokie obroty, ale też przeczuwaliśmy, że 2-3 mecze mogą zrobić bardzo dużo pozytywnego. I tak właśnie się stało. Złapaliśmy z powrotem rytm meczowy, treningowy i regeneracyjny - podkreślił.

Trener "Białej Gwiazdy" skupia się obecnie jedynie na walce o utrzymanie. - Nie przywiązuję wagi do procentowych wyliczeń szans na utrzymanie, bo to są liczby, a my musimy robić swoje na boisku, dlatego nieźle zaprezentowaliśmy się w ostatnim spotkaniu. Za nami dobra regeneracja i jestem przekonany, że w głowach naszych piłkarzy i trenerów jest tylko jedno: zwycięstwo. Chcemy przybliżyć się do naszego upragnionego celu w tym sezonie, jakim jest utrzymanie, myśląc tylko o sprawach absolutnie piłkarskich - zakończył Skowronek.

Przeczytaj także: