Probierz: W ekstraklasie dzieją się różne cuda. Nie wiemy, jak to będzie dalej wyglądało

Michał Probierz, trener Cracovii Kraków spotkał się z prezesem klubu Januszem Filipiakiem po przegranym 0:1 meczu z Jagiellonią Białystok. Trener nie zdradził szczegółów rozmowy. Przełamanie serii porażek może nastąpić w następnym spotkaniu. - Jesteśmy w stanie się odbić i wrócić do zwycięskiej passy - zapewnił na konferencji szkoleniowiec.

Cracovia Kraków przegrała w ostatnich pięciu spotkaniach PKO Ekstraklasy. Seria porażek zapoczątkowała pytania o przyszłość trenera Michała Probierza. Jednak po ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok, nie ma mowy o zwolnieniu. 

- Przegraliśmy te mecze, ale należy też pamiętać, że mieliśmy 2,5 miesiąca przerwy. Dlatego nikt nie ma w głowie tego, że wcześniej przegraliśmy tyle spotkań. Teraz ciężko trenujemy, by zdobyć punkty - przyznaje Michał Probierz - Mamy pomysł na pewne rozwiązania w tym meczu i zamierzamy je wdrożyć - dodał szkoleniowiec w kontekście następnego meczu Cracovii. 

Cracovia z problemami, jednak wciąż widzi pozytywy w ostatnich tygodniach

W następny meczu Cracovia Kraków zmierzy się z Pogonią Szczecin, która w ostatnim czasie zmaga się z problemami kadrowymi. W ciągu tygodnia ze składu wypadło dwóch piłkarzy, którzy zerwali więzadła krzyżowe i czeka ich kilkumiesięczna rehabilitacja.

- W naszej Ekstraklasie dzieją się różne cuda. Generalnie po pandemii każdy ma ten sam problem, czyli nie wiemy, jak to będzie dalej wyglądało. Przygotowujemy się solidnie do tego meczu i wierzymy, że jesteśmy w stanie się odbić i wrócić do zwycięskiej passy - przyznał trener. 

Wątpliwości kibiców budzi zła dyspozycja zespołu przed przerwaniem rozgrywek. Na przełomie lutego i marca Cracovia przegrała cztery mecze z rzędu. Trener Probierz pozytyw widzi w zwycięstwie w Pucharze Polski, które zapewniło drużynie grę w półfinale. 

- Każdy kryzys jest problemem trenera, mieliśmy dwa tygodnie, które nami wstrząsnęły, ale to nie zniweczy pracy, którą wykonaliśmy. Spokojnie pracujemy i nic nie zmąci mi to głowy. Nie po to tyle czasu coś budowaliśmy, że w takim krótkim czasie to zepsuć - podkreśla szkoleniowiec.

Wspomniany mecz Cracovii Kraków z Pogonią Szczecin rozpocznie się 6 czerwca o godz. 20:00. Obie drużyny czekają na przełamanie passy bez wygranej. W ostatnich sześciu meczach Pogoń Szczecin trzykrotnie zremisowała oraz tyle samo razy poniosła porażkę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.