Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa wznawia ligę i sprzedaje prawa do międzynarodowych transmisji meczów

Ekstraklasa SA prowadzi sprzedaż praw do międzynarodowych transmisji meczów wznawianej po pandemii ligi. Umowy zostały już sfinalizowane z podmiotami z Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izreala. Restart PKO Bank Polski Ekstraklasy zaplanowano na 29 maja.

Poszerzono też współpracę o transmisje kolejnych meczów na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W toku są dalsze negocjacje z partnerami z Europy. 

Zobacz wideo

Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą ligą, która ruszy jako jedna z pierwszych w Europie po epidemii, do promocji naszych rozgrywek i własnego serwisu OTT – Ekstraklasa.TV. Z założenia sprzedajemy po 2 mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji. Prowadzimy rozmowy bezpośrednio z nadawcami, ale też z agencjami zajmującymi się sprzedażą praw mediowych na różnych rynkach oraz pośrednikami oferującymi wsparcie na wybranych terytoriach, rozmawiamy także z zewnętrznymi platformami OTT. Na tym etapie, wg już podpisanych umów, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach. Spodziewamy się, że kolejne umowy zostaną podpisane jeszcze w maju lub na początku czerwca – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Na bazie już podpisanych umów po 2 mecze z każdej kolejki w bieżącym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w Wielkiej Brytanii i Irlandii na antenie bezpłatnej stacji Free Sports, będącej własnością spółki Premier Media Sarl. Jest ona operatorem kanałów Premier Sports (płatny) oraz Free Sports (bezpłatny) oraz jest właścicielem sieci pubów w UK, Irlandii i Kanadzie. Polskie mecze będą dostępne z angielskim komentarzem. Nadawca ten transmituje także rozgrywki La Liga, Liga NOS, MLS, Serie A oraz J1 League.

- To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów futbolu w Zjednoczonym Królestwie, którzy będą mogli śledzić na swoich telewizorach rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z każdej kolejki pokażemy na żywo po dwa mecze całkowicie bezpłatnie poprzez platformę telewizyjną i naszą aplikację FreeSports - komentuje Richard Sweeney, dyrektor operacyjny w FreeSports.

Po dwa mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy stadionów w tym i kolejnym sezonie będą transmitowane również w Izraelu na kanałach telewizyjnych Sport 1, Sport 1 HD, Sport 2, które nadają m.in. transmisje rozgrywek francuskiej Ligue 1 i belgijskiej Pro League. O prawo do pokazywania do 10 kolejnych meczów Ekstraklasa poszerzyła umowę licencyjną ze Sportdigital, obowiązującą w sezonach 2019/20 oraz 2020/21. W rezultacie telewizja ta pokaże w bieżącym sezonie nawet 40 meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Będzie też mieć prawo do pokazania wybranych meczów na kanałach Eurosport z około 3-5 dniowym opóźnieniem. Z kolei prawo do pokazywania 50 meczów w sezonie 2019/20 z możliwością transmisji nawet wszystkich 88 meczów polskiej ligi nabyła agencja Spring Media, która zapewni transmisje polskiej ligi na bazie jednej sublicencji w Danii, Szwecji i Norwegii. Skandynawowie przygotowują w związku z tym szeroką kampanię promocyjną, prezentującą topowych zawodników grających w PKO Bank Polski Ekstraklasie oraz atmosferą stadionową i emocje kibiców podczas meczów. Prawa do pokazywania wszystkich meczów Ekstraklasy na bazie wyłącznych licencji zostały też sprzedane na początku sezonu do 7 krajów bałkańskich.

- Cieszymy się, że włączamy Ekstraklasę do naszego portfolio praw premium. Jestem przekonany, że rozgrywki te będą z chęcią oglądane przez izraelskich fanów sportu - powiedział Adar Zahavi, CEO Charlton Limited.

Więcej na ekstraklasa.org.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (13)
Ekstraklasa wznawia ligę i sprzedaje prawa do międzynarodowych transmisji meczów
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 9 razy 3

  Ale BOLI nierobów hejterów, że ktoś zarobi pieniądze za coś co oni uważają za dno i kilo mułu.

  Aż sraki dostali i wylewają goowno w swoich komentarzach.

  Stoperan proponuję.

 • chubi78

  Oceniono 4 razy 2

  Ja pierdzi, dopiero od niedawna ludzie przestali sądzić o Polakach, że to tylko nieroby, pijaki i złodzieje aut. Teraz pokażą zagranicą naszą ekstraklasę i znów będzie trzeb lata pracować na reputację.
  Chociaż z drugiej strony po tym co wyczynia rząd, chyba gorzej już być nie może?

 • pedro.666

  Oceniono 8 razy 2

  "Ekstraklasa SA prowadzi sprzedaż praw do międzynarodowych transmisji meczów wznawianej po pandemii ligi."

  To się może sprzedać, ale tylko w niszy "sado-maso"

 • ttwo

  Oceniono 5 razy 1

  To jest milowy krok w dobrą stronę. Wreszcie będzie szansa na awans do europejskich pucharów. Przecież gdy nasi przeciwnicy zobaczą jak się gra w naszej lidze, to przeciw naszemu mistrzowi każdy wystawi drużynę rezerw. I to nie tylko tacy potentaci jak mistrzowie Luksemburga, czy Łotwy.

 • pilot.tv

  Oceniono 5 razy 1

  Rozumiem, ze w tych krajach beda to pokazywac dzieciom na treningach jako przestroge jak nie nalezy grac w pilke. Wzglednie polska kopana bedzie fragmentami pokazywana w programach satyrycznych. Bo nie widze sensu aby to g..no kupowac. Poziom ligi bialoruskiej jest 10x wyzszy.

 • wioletta.polec

  Oceniono 2 razy 0

  Wiadomość do oglądających w tych krajach - nie regulować odbiorników. Tak, to nie jest slow motion. To naprawdę w takim tempie się dzieje.

 • kiezhelden

  Oceniono 3 razy -1

  Czy wladze ekatraklapy chca zabic ludzi poza granicami kraju? W sumie nie potrzebna epidemia na swiecie. Wystarczy obejrzec pare meczy polskiej ekstraklapy.

 • andienerven

  Oceniono 9 razy -1

  Dobra informacja i krok w dobrą stronę.

  Jak piłkarze dobrze się spiszą, to opchnie sie Izraelowi PZPN w ramach zadośćuczynienia Żydom za krzywdy wojenne zgodnie z Act 447.

 • tom-pek

  Oceniono 3 razy -1

  Nie ma powodów do dumy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX