Arturo Vidal zdradził, w jakich dwóch klubach chce zagrać. "Muszę to zrobić. Pracuję nad kondycją fizyczną"

Arturo Vidal zdradził w jakich klubach chciałby zagrać przed końcem swojej piłkarskiej kariery. Wśród drużyn, które wskazał pomocnik FC Barcelony, znajduje się jego zespół Rodelindo Roman.

Podczas relacji na żywo, która została przeprowadzona na Instagramie, dziennikarz Mario Velasco porozmawiał z Arturo Vidalem o czasach pandemii koronawirusa, jego formie oraz planach na przyszłość. Jak podaje hiszpański "Sport", Arturo Vidal wskazał, że przed końcem kariery chciałby zagrać w Colo Colo, a następnie zakończyć przygodę z piłką nożną w swoim klubie - Rodelindo Roman.

Zobacz wideo Kapitalny rajd i gol piłkarza Herthy! "Typowy Brazylijczyk"

Arturo Vidal chce wrócić do Ameryki Południowej i wspierać swoją drużynę 

Data powrotu chilijskiego pomocnika nie jest znana. Pomocnik FC Barcelony stwierdził, że obecnie jest "w najlepszym momencie kariery". O powrocie do kraju, Arturo Vidal wspomniał w kontekście odejścia od piłki.

- Muszę zagrać w Colo Colo. To zespół, który potrafi znaleźć i ukształtować dobrych piłkarzy. Wie co robi. Następnie, jako gracz pierwszej ligi, chciałbym dostać się do Rodelindo Roman. Obecnie pracuję nad kondycją fizyczną, aby zmaksymalizować karierę sportową - przyznał Arturo Vidal

Arturo Vidal dołączył do La Liga w sierpniu 2018 roku. Obecna umowa z FC Barceloną obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Piłkarz stawiał swoje pierwsze kroki w chilijskim Colo Colo i dwukrotnie zdobył z drużyną mistrzostwo kraju. Pozostałe lata swojej kariery spędził w Europie. Od 2007 roku, 33-latek grał dla Bayeru Leverkusen, Juventusu Turyn, Bayernu Monachium oraz FC Barcelony. 

Rodelindo Roman to czwartoligowa drużyna z Chile, która pochodzi z rodzinnego miasta Chilijczyka - San Joaquin. Arturo Vidal postanowił przejąć klub dwa lata temu i stara się wyprowadzić drużynę na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Chile. Równie ważnym elementem, poruszanym przez pomocnika, jest rozwój młodzieży. 

- Mamy wiele projektów dla dzieci. Wszystkie otrzymały od klubu buty, torby i pozostałe akcesoria. Chcemy się rozwijać, pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują. Młodzież jest przyszłością Chile. Wcześniej nie było odpowiednich warunków, teraz chcemy im pomóc i doradzić. Mamy nadzieję, że gdy pandemia minie, dołączy do nas więcej osób - oznajmił Arturo Vidal. 

Więcej o: