Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lukas Podolski może wrócić do Polski. "Chcę pomóc nie tylko na boisku"

- Chcę pomóc Górnikowi nie tylko na boisku. To wielki klub, nie tylko w Polsce. I ja chciałbym, żeby znów mocno poszedł do przodu - powiedział na łamach "Super Expressu" były reprezentant Niemiec, Lukas Podolski.

Lukas Podolski obecnie jest zawodnikiem Antalyasporu. Zanim były reprezentant Niemiec ponownie trafił do Turcji, media łączyły go z przenosinami do Górnika Zabrze. Napastnik od zawsze podkreśla w wywiadach, że śląskiemu klubowi kibicuje od dziecka i do dziś jest on dla niego szczególny.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Teraz jednak trudno wyobrazić sobie, by transfer Podolskiego do Górnika w końcu doszedł do skutku. Były reprezentant Niemiec nie wykluczył jednak pracy w Zabrzu także w innej roli. - Nic się nie zmienia. Chciałbym zagrać na tym stadionie, poczuć atmosferę, bo tam zawsze jest dużo kibiców, pomieszkać blisko rodziny. Ale chcę pomóc Górnikowi nie tylko na boisku. To wielki klub, nie tylko w Polsce. I ja chciałbym, żeby znów mocno poszedł do przodu. Wtedy, gdy znów będę z nimi rozmawiał, powiem to samo. Że to musi być dobrze przygotowany plan. Miesiąc to za mało. Akademia, marketing, jak to ma wyglądać na boisku, jak poza nim. Jest bardzo wiele pytań. Trzeba usiąść i porządnie to obgadać - powiedział Podolski na łamach "Super Expressu".

Napastnik zareagował także na sugestię, że w przyszłości może zostać prezesem Górnika. - A czemu nie?! Wszystko jest możliwe! Na Śląsku mieszka kilka milionów ludzi, a Górnik jest tam klubem numer jeden. Pieniądze w regionie są mniejsze niż w Warszawie, ale wierzę, że dla Górnika da się wycisnąć więcej - zakończył Podolski.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .