Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa o krok od pierwszego zimowego transferu. Klub potwierdza

Mateusz Cholewiak, zawodnik Śląska Wrocław, przejdzie w środę testy medyczne w Legii Warszawa - poinformował na Twitterze stołeczny klub.
Zobacz wideo

Mateusz Cholewiak przejdzie w środę testy medyczne w Legii Warszawa. Jeśli zakończą się pomyślnie, 29-letni zawodnik podpisze kontrakt i w sobotę wyjedzie z drużyną na zimowy obóz przygotowawczy - czytamy na Twitterze Legii Warszawa.

Cholewiak w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy zagrał 16 meczów, w których zdobył dwie bramki i miał jedną asystę. Lewoskrzydłowy występuje we Wrocławiu od sezonu 2017/18, kiedy to przyszedł ze Stali Mielec za 150 tysięcy euro.

W przeszłości grał także w takich klubach jak:Puszcza Niepołomice, UKS SMS Łódź i UKS SMS Bałucz.

W kadrze Legii jest trzech piłkarzy, którzy teoretycznie mogą grać na lewej obronie. Są to: Michał Karbownik, Luis Rocha i Ivan Obradović. Problem w tym, że Karbownik ma występować w rundzie wiosennej w środku pola, natomiast Obradović został zesłany do rezerw.

To nie koniec wzmocnień?

Damian Szymański, zawodnik Achmata Grozny, może zimą zostać wypożyczony do Legii Warszawa - informuje "Przegląd Sportowy". 24-letni defensywny pomocnik rozważa powrót do Polski, bo chciałby ponownie znaleźć się w reprezentacji. Po raz ostatni wystąpił w kadrze jeszcze w rozgrywkach Ligi Narodów. Legia jest liderem PKO BP Ekstraklasy, natomiast Achmat Grozny zajmuje dopiero 12. miejsce w lidze rosyjskiej.

Więcej o: