Pogoń Szczecin przegrała, choć miała jednego zawodnika więcej! Nowy wicelider ekstraklasy

Pogoń Szczecin niespodziewanie przegrała u siebie z Koroną Kielce, mimo że całą drugą połowę grała z przewagą zawodnika. Porażkę Pogoni wykorzystała Cracovia, która wskoczyła na 2. miejsce w tabeli.

Zajmująca drugie miejsce w tabeli ekstraklasy Pogoń Szczecin błyszczy w tym sezonie na wyjazdach (wygrała m.in. w Warszawie z Legią), ale nie zawsze wywiązuje się z roli faworyta w meczach u siebie. Tym razem do Szczecina przyjechała Korona, która przed 20. kolejką była na 14. miejscu w lidze.

Czym Pogoń Szczecin zaskakuje w tym sezonie?

Pierwsza połowa nie należała do ciekawych, a warta odnotowania była tylko czerwona kartka dla Ognjena Gnjatica. Goście od 45. minuty musieli grać w dziesiątkę.

Pogoń przegrała i spadła w tabeli

Wydawało się, że Pogoń wykorzysta przewagę zawodnika, ale stało się inaczej. W 50. minucie to niespodziewanie Korona objęła prowadzenie. Gola strzelił pomocnik Matej Pucko. "Portowcy" walczyli do końca o korzystny wynik, ale nie zdołali nawet wyrównać.

Po tej porażce Pogoń spadła na 3. miejsce w tabeli. Wyprzedziła ją Cracovia, która w drugim piątkowym meczu pokonała Śląsk Wrocław 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli w 57. minucie Tomas Vestenicky i w 73. minucie Rafael Guimaraes Lopes. O 20:30 prowadząca w tabeli Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Relacja na Sport.pl.