Wisła Kraków. Hartling kłamał ws. przejęcia klubu? Przypadkiem zdradził go Pietrowski

Czy Wisła Kraków została przejęta za złotówkę? Mats Hartling przekonuje, że Vanna Ly przekazał ją Marzenie Sarapacie, co było jednym z wymogów zapisanych w umowie. Jednak jego wersja nie zgadza się z tą przedstawianą przez Adama Pietrowskiego.
Zobacz wideo

Mats Hartling uważa, że firma Noble Capital Partners przejęła 40 procent akcji Wisły Kraków. TS Wisła nie zgadza się z takim postawieniem sprawy, a Hartling zapowiada, że "nie chce wojny, ale umowa wciąż obowiązuje". Według obecnego zarządu umowa jest nieważna, gdyż inwestorzy nie zapłacili wymaganych 12,2 mln złotych, które miały zostać przeznaczone na spłatę długu licencyjnego oraz niezapłacona symboliczna złotówka za przejęcie klubu.

Wisła Kraków przejęta za złotówkę?

Hartling w rozmowie ze Sport.pl przekonywał, że "pan Vanna Ly przekazał prezes Sarapacie złotówkę za akcje klubu. Odbyło się to w biurze Wisły Kraków. Świadkiem wszystkiego był Adam Pietrowski, a Ly wciąż posiada całość akcji". Problem w tym, że Pietrowski w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" (która została opublikowana 3 stycznia) przekazał inną wersję zdarzeń. - Tego nie wiem, czy była wpłacona, czy nie. Mogę o to zapytać pana Hartlinga - odpowiedział Pietrowski zapytany o to, czy symboliczna złotówka została przekazana. Jego wersja rozmija się więc z tą przekazywaną przez Hartling. W tej chwili brakuje na to jakichkolwiek dowodów.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: