Ekstraklasa. Wisła Kraków chce sprowadzić głośne nazwisko. Trzy, cztery transfery

- Chcemy regularnie grać na europejskiej arenie i walczyć o mistrzostwo Polski. W tym sezonie celem jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Zimą planujemy trzy, cztery transfery - przyznał Adam Pietrowski, tymczasowy prezes Wisły Kraków w rozmowie z portalem sport.onet.pl.
Zobacz wideo

28 grudnia Wisła Kraków oficjalnie trafi w ręce nowych właścicieli, jeśli przeleją oni na konto TS Wisła 12 mln zł. Vanna Ly i Mats Hartling, wspierani przez Adama Pietrowskiego, pełniącego obecnie rolę tymczasowego prezesa klubu, chcą odbudować siłę krakowskiego zespołu, zaczynając już od transferów w najbliższym oknie. 

- Będziemy chcieli przeprowadzić zimą trzy, cztery transfery. Prowadzimy już rozmowy z zawodnikami, chodzi o piłkarzy z polskiej ligi, ale także z zagranicy. Chcemy pozyskać graczy, którzy od razu podniosą poziom gry zespołu. Można ująć to w ten sposób, że zrobimy wszystko, aby zakontraktować głośne nazwisko - przyznał Pietrowski w rozmowie ze sport.onet.pl. Menadżer dodał także, że rozmawiał już z Jakubem Błaszczykowskim, który w styczniu prawdopodobnie wróci do Wisły po 11 latach gry za granicą.

Wisła Kraków chce walczyć w pucharach

Pietrowski zdradził ambitne plany Wisły, która z nowymi właścicielami bardzo szybko ma stać się jedną z czołowych polskich drużyn, walczących na arenie międzynarodowej. - Chcemy regularnie grać w pucharach i walczyć o mistrzostwo Polski. W tym sezonie celem jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Uważam, że to możliwe. Kibice mogą spać spokojnie i nie mają się co martwić, Wisła wraca na właściwe tory. Nie mam najmniejszych wątpliwości - zdradził.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: