Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Franciszek Smuda wybrał nowy klub. Cel? Awans do ekstraklasy

Franciszek Smuda obejmie Górnik Łęczna! Były selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że jego celem jest powrót z klubem do ekstraklasy.

- Gdyby nie kontuzja, to pracowałbym już od lipca. Doskwierały mi jednak problemy z kolanem - powiedział Smuda w rozmowie z Interią.

Franciszek Smuda prowadził ekipę z Łęcznej w ekstraklasie, ale obecnie na ekipa występuje w drugiej lidze (trzeci poziom rozgrywkowy). Szkoleniowiec zdradził swój cel.

Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków? Klub potwierdza zainteresowanie

- To nie tak, że olałem Ekstraklasę. Podkreślam, z Górnikiem chcę do niej wrócić. Tak samo, jak ponad rok temu poszedłem do Widzewa, który nie mógł z trzeciej ligi ruszyć. Ja i mój sztab przyczyniliśmy się do awansu do drugiej ligi, a mój następca bazuje na piłkarzach, których mu zostawiłem.

- Zresztą w reprezentacji Polski było podobnie, ale to już jest historia. Jeśli teraz uda mi się wejść z Górnikiem z drugiej do pierwszej ligi, a później do Ekstraklasy, to będę mógł powiedzieć, że wszystko już w trenerskim życiu przeżyłem.

Na półmetku rozgrywek drugiej ligi Górnik Łęczna zajmuje 5. miejsce z 26 pkt. Do trzeciego miejsca gwarantującego awans traci sześć punktów - tę pozycję okupuje Elana Toruń.

Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa - Górnik Zabrze. Michał Kucharczyk: Od stresu mam już siwą brodę. Rzuty karne muszę jeszcze potrenować