Alarm w kadrze! Reprezentacja Polski nie może trenować w Warszawie

Reprezentacja Polski ma sobą dwa pierwsze treningi podczas listopadowego zgrupowania pod wodzą Michała Probierza. Przed piątkowym meczem z Czechami na zakończenie eliminacji Euro 2024 Biało-Czerwoni odbędą jeszcze dwie sesje treningowe. Oficjalnie sztab zmuszony został na środę znaleźć inne miejsce przeprowadzenia zajęć z powodu złych warunków atmosferycznych. Wiadomo już, gdzie piłkarze będą trenować.

W piątek 17 listopada reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w eliminacjach Euro 2024 z Czechami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Piłkarze na zgrupowaniu zjawili się w poniedziałek i mają za sobą dwa treningi pod okiem Michała Probierza i jego sztabu szkoleniowego. Pewną nowością mogło być dla kadrowiczów, że z pracą pożegnali się trenerzy odpowiedzialni za przygotowanie fizyczne - Remigiusz Rzepka i Andrzej Kasprzak, a w ich miejsce zostali zatrudnieni Mateusz Oszust i Radosław Gwiazda, którzy wcześniej pracowali w prowadzonej przez Probierza młodzieżówce. 

Zobacz wideo Jaka jest różnica między Championship a Premier League? Bednarek porównuje

Pogoda może pokrzyżować plany treningowe reprezentacji Polski

Dwa pierwsze treningi odbyły się na bocznym boisku Legii Warszawy, ale wszystko wskazuje na to, że już środowy trening odbędzie się w innym miejscu. Wszystko z powodu złych warunków atmosferycznych i opadów deszczu, który wpływają na jakość boiska przy Łazienkowskiej. Portal TVP Sport poinformował, że sztab kadry rozważa przeprowadzenie treningu poza Warszawą. Z informacji serwisu wynikało, że reprezentacja Polski najprawdopodobniej przeniesie się w środę do Książenic.

Te doniesienia potwierdził rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Przekazał, że reprezentacja uda się w środę do Książenic, żeby odbyć zamknięty trening w ośrodku Legia Training Center. Z powodu dłuższego dojazdu została także odwołana jutrzejsza konferencja prasowa. Za to w czwartek o 15:15 na Stadionie Narodowym odbędzie się konferencja prasowa, a o 16:00 trening kadry na tym obiekcie.

Podczas listopadowych meczów reprezentacja Polski w piątek 17 listopada o 20:45 zagra z Czechami. A we wtorek 21 listopada o tej samej godzinie zagrają w meczu towarzyskim z Łotwą. Relacje z obu tych spotkań będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Copyright © Agora SA