Reprezentacja Polski ma nowego sponsora. "Premie są już ustalone"

Reprezentacja Polski zyskała nowego partnera. Polski Związek Piłki Nożnej zawarł umowę z firmą inszury.pl. - Cieszę się, że kolejna polska firma, z polskim kapitałem, zostaje naszym partnerem. - oświadczył Cezary Kulesza, prezes PZPN. I dodał z uśmiechem: - Ale premie za mundial dla piłkarzy były już ustalone wcześniej.

Firma inszury.pl to nowa porównywarka ubezpieczeń OC i AC. "Nasz zespół tworzą eksperci i agenci ubezpieczeniowi, którzy codziennie telefonicznie i mailowo doradzają naszym klientom w wyborze najkorzystniejszej oferty" - czytamy na ich oficjalnej stronie.

Zobacz wideo Oto napastnik nr 2 polskiej kadry. "Lewandowski sobie wybierze"

Łukasz Zjawiński (z lewej) w barwach Stali Mielec podczas meczu z Legią Warszawa. Obok Artur JędrzejczykWiadomo, co z wyjazdem Artura Jędrzejczyka na mundial. Lekarze wydali werdykt

W środę odbyła się konferencja prasowa na PGE Stadionie Narodowym, gdzie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował o nowym partnerze.

- Cieszę się, że kolejna polska firma, z polskim kapitałem, zostaje naszym partnerem. To firma założona przez ambitnych i młodych ludzi. To duża pomoc przed wyjazdem do Kataru - oświadczył prezes PZPN.

Jeden z dziennikarzy spytał się Kuleszy, czy nowy sponsor będzie miał wpływ na ewentualne premie i bonusy dla piłkarzy za dobre wyniki na mundialu.  - Premie za mundial dla piłkarzy były już ustalone wcześniej - dodał z uśmiechem Kulesza. Na razie jeszcze nie wiadomo, którzy piłkarze powalczą o premie, bo selekcjoner Czesław Michniewicz poda ostateczną kadrę dopiero w czwartek o godz. 15:00. Z listy 47 piłkarzy skreśli 21 nazwisk.

 

Terminarz Polaków

Przed mistrzostwami świata reprezentacja Polski zmierzy się 16 listopada w meczu towarzyskim z Chile. Dzień później kadra Michniewicza ma udać się do Kataru. Zmagania na mundialu Biało-Czerwoni rozpoczną 22 listopada meczem z Meksykiem, 26 listopada zmierzą się z Arabią Saudyjską, a 30 listopada z Argentyną.

Sam turniej otworzy mecz Kataru z Ekwadorem 20 listopada, a zakończy wielki finał, który zostanie rozegrany w niedzielę 18 grudnia.

Więcej o: