Michniewicz zdradził przyszłość Szymańskiego. "Zainteresowanie już jest"

- Sebastian Szymański nie zamierza już wracać do Moskwy. Zainteresowanie ze strony Herthy już jest - powiedział selekcjoner Czesław Michniewicz na konferencji prasowej.

W trakcie czerwcowego zgrupowania reprezentacja Polski zagra cztery spotkania w Lidze Narodów: z Walią we Wrocławiu (1 czerwca), z Belgią w Brukseli (8 czerwca), z Holandią w Rotterdamie (11 czerwca) i znowu z Belgią w Warszawie (14 czerwca). Najbliższe zgrupowanie będzie więc przeglądem wojsk, Czesław Michniewicz powołał na nie aż 39 piłkarzy. Jednym z nich jest Sebastian Szymański, ofensywny pomocnik Dynamo Moskwa, którego przyszłość nie jest jasna.

Zobacz wideo Tak Artur Szpilka zareagował na nokaut Pudzianowskiego. Kulisy gali KSW 70

Prawdopodobny skład Polski na Walię. Debiutant Grabara od pierwszej minutyPrawdopodobny skład Polski na Walię. Debiutant Grabara od pierwszej minuty

Po przegranym meczu w finale Pucharu Rosji ze Spartakiem Moskwa (1:2) opublikował na Instagramie krótką wiadomość. "Jestem z was dumny. To był mój ostatni mecz" - napisał 29 maja. Do jego sytuacji odniósł się Czesław Michniewicz.

- Sebastian wrócił wczoraj późno do Warszawy, zabrawszy swoje wszystkie rzeczy. Pożegnał się z kolegami i nie zamierza już wracać do Moskwy. Nie wiem, gdzie wyląduje. Propozycji jest kilka. Jego trener, Sandro Schwarz, przechodzi do zespołu z Bundesligi. To był jego ulubiony piłkarz. Zainteresowanie ze strony Herthy już jest. Czy to jest kierunek, który wybierze Sebastian? Na dziś niczego nie można przesądzać. Ma trochę czasu. Po zgrupowaniu reprezentacji usiądzie z menedżerem Mariuszem Piekarskim i wybiorą optymalny kierunek dla zawodnika. Ważne jest, by dokonywać optymalnych wyborów, by kariera się rozwijała. Nie sztuką jest zmienić klub i przestać grać – powiedział selekcjoner na konferencji prasowej.

Hertha Berlin była zagrożona spadkiem, ale w barażu o utrzymanie poradziła sobie z Hamburgiem.

Robert Lewandowski i hiszpański dziennikarz pod hotelem kadryNajpierw Hiszpanie, teraz Brytyjczycy. Trwa zamęt wokół Lewandowskiego

Latem 2019 roku Legia sprzedała Szymańskiego za pięć milionów euro. W Moskwie pomocnik rozegrał 86 spotkań, strzelił 8 goli i zanotował 17 asyst. "Transfermarkt" wycenia go na 13 milionów euro.

Więcej o: