Slonina dostanie powołanie do reprezentacji Polski. Michniewicz potwierdza

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz potwierdził, że mający polskie pochodzenie Gabriel Slonina otrzyma powołanie na zgrupowanie polskiej kadry. Trener powiedział to w programie "Moc Futbolu" emitowanym na "Kanale Sportowym" i dodał, że być może 17-latek otrzyma również swoją szansę na boisku.

Gabriel Slonina to utalentowany bramkarz, który występuje obecnie w amerykańskim Chicago Fire. 17-latek urodził się w Asisson, jednak posiada polskie korzenie. Otrzymał on już powołania do młodzieżowych oraz dorosłej reprezentacji USA. Nie zaliczył on w niej oficjalnego debiutu, więc może jeszcze podjąć decyzję dla której kadry, polskiej czy amerykańskiej, chciałby zagrać w przyszłości.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Reprezentacja PolskiFIFA ukarała Polskę za barażowy mecz ze Szwecją na Stadionie Śląskim

Gabriel Słonina otrzyma powołanie do reprezentacji Polski

Młody bramkarz jest już po rozmowie z selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem i jak przyznał sam trener, Slonina otrzyma powołanie na najbliższe zgrupowanie: - Jak to powiedział Gabryś gadaliśmy, gadaliśmy długo i ustaliliśmy, że przyjedzie do nas na zgrupowanie czerwcowe, na którym będzie czterech bramkarzy, prawdopodobnie tych powołanych również na zgrupowanie marcowe i piąty Słonina - stwierdził Michniewicz w programie "Moc Futbolu" na "Kanale Sportowym".

- Pozwoli mu to poznać atmosferę reprezentacji, zobaczyć jak funkcjonuje kadra i poczuć także atmosferę Stadionu Narodowego. Chcemy również poznać jego potencjał i myślę, że to będzie dobra odpowiedź dla niego, jak i dla nas. Mamy w planach, aby każdy z czterech powołanych bramkarzy zagrał w którymś ze spotkań i niewykluczone, że kilka minut mógłby otrzymać również Słonina, ale tak jak wspomniałem, to są póki co plany - dodał.

Słonina w materiale oficjalnego kanału reprezentacji Polski "Łączy nas Piłka" przyznał, że gra dla "Biało-Czerwonych" byłaby spełnieniem jego marzeń. Dodał jednak, że jest to bardzo trudna decyzja, która będzie miała wpływ na jego dalszą karierę i na pewno znajdą się osoby, którym się ona będzie podobała bardziej bądź mniej. 17-latek odbył również rozmowę z trenerem kadry USA.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Robert LewandowskiUli Hoeness daje sto procent. Lewandowski ma zostać w Bayernie

W czasie czerwcowego zgrupowania reprezentacja Polski rozegra cztery spotkania w Lidze Narodów: przeciwko Belgii (08.06 i 14.06), Walii (01.06) oraz Holandii (10.06).

Więcej o: