FIFA ukarała Polskę za barażowy mecz ze Szwecją na Stadionie Śląskim

17 tysięcy franków szwajcarskich. Taką karę na PZPN nałożyła FIFA za złamanie zasad dotyczących porządku i bezpieczeństwa podczas meczu Polska - Szwecja w finale baraży o mundial w Katarze.

FIFA opublikowała w poniedziałek decyzje o karach nałożonych przez Komisję Dyscyplinarną za incydenty, które miały miejsce podczas eliminacji do mistrzostw świata w Katarze 2022 w pierwszym kwartale tego roku. Wśród ukaranych federacji jest także Polski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

FIFA ukarała Polskę. "Niewłaściwa organizacja spotkania"

Zgodnie z oficjalnym dokumentem światowej federacji, Polska będzie musiała zapłacić 17 tysięcy franków szwajcarskich kary, czyli blisko 78 tys. zł. A to wszystko pokłosie meczu finałowego baraży pomiędzy biało-czerwonymi i Szwecją. W jego trakcie miało dojść do złamania zasad dotyczących porządku i bezpieczeństwa.

5Budowa szpitala polowego na PGE Narodowym w WarszawieRząd obiecał 6 mln zł dla zwycięzcy PP. I co? I zamieszanie. Nikt nic nie wie

- Wtargnięcie kibiców na boisko, odpalenie rac, zablokowanie przejść na schodach i niewłaściwa organizacja spotkania - wylicza FIFA w specjalnym dokumencie. 

Jak dowiedział się Sport.pl, w PZPN początkowo nie zgodzono się z częścią zarzutów. Głównie chodzi o zarzut zablokowania przejść na schodach. - Komisja Dyscyplinarna zdecydowała jednak o przyznaniu kary i trzeba to przyjąć - mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy związku. 

Zachowanie kibiców było prawdopodobnie pochodną wielkiej radości po tym, jak reprezentacja Polski pokonała piłkarzy "Trzech Koron" 2:0 i zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata w Katarze. Na Stadionie Śląskim dwóch fanów miało wtargnąć na murawę. Między innymi o to ma chodzić działaczom FIFA. 

Więcej o: