Paulo Sousa zakażony koronawirusem! Co z listopadowym zgrupowaniem reprezentacji?

Paulo Sousa zakaził się koronawirusem. Selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał pozytywny wynik testu antygenowego i nie przyjedzie w weekend do Polski, by obejrzeć trzy mecze ekstraklasy. Wprawdzie trwa jeszcze oczekiwanie na wynik testu PCR, ale według informacji Sport.pl selekcjoner ma objawy typowe dla zakażenia koronawirusem.

O chorobie Portugalczyka jako pierwsze napisały Meczyki.pl i WP SportoweFakty. Paulo Sousa przed planowanym na najbliższy weekend przyjazdem do Polski otrzymał pozytywny wynik testu antygenowego na obecność COVID-19. To oznacza, że będzie musiał zmienić swoje plany, a planował wizytę na trzech meczach ekstraklasy - Cracovii z Radomiakiem Radom, Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice oraz Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Ponadto portugalski selekcjoner miał w czwartek również obejrzeć mecz Ligi Europy Legia - Napoli.

Zobacz wideo Jednoznaczna opinia eksperta. Polska okradziona i to nie raz

Sousa z koronawirusem, selekcjoner ma objawy

Jak dowiedział się Sport.pl, choć wciąż trwa oczekiwanie na wynik testu PCR, nie ma większej nadziei, że ten okaże się negatywny. Wszystko dlatego, że Paulo Sousa ma objawy typowe dla zakażenia koronawirusem. 

Matty Cash i Paulo SousaPaulo Sousa tłumaczy, dlaczego chce Matty'ego Casha. "Zauważyłem coś ważnego"

Sousa, który w czerwcu przyjął szczepionkę na COVID-19, najbliższe dni spędzi w domu w Portugalii, skąd w najbliższych dniach wyśle do PZPN listę powołanych na listopadowe zgrupowanie. Portugalczyk uczyni to najpóźniej w poniedziałek 1 listopada. Choć samo zgrupowanie rozpocznie się już 8 listopada, obecność na nim Sousy na dzisiaj nie jest zagrożona.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Reprezentacja Polski w listopadzie rozegra dwa mecze eliminacyjne do MŚ w Katarze. 12 listopada zagra na wyjeździe z Andorą, a trzy dni później podejmie na Stadionie Narodowym reprezentację Węgier. 

Więcej o: