Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Problemy Grzegorza Krychowiaka przed meczami reprezentacji! Występ zagrożony

Kontuzja wykluczyła Grzegorza Krychowiaka z niedzielnego meczu Lokomotiw - Zenit, ale jak wynika z informacji Sport.pl, pomocnik przylatuje na zgrupowanie kadry i chciałby zagrać w Lidze Narodów przeciw Holandii i Bośni i Hercegowinie.

Lokomotiw z Maciejem Rybusem w składzie (90 minut, żółta kartka) zremisował u siebie w niedzielę z Zenitem Sankt Petersburg 0:0. Grzegorza Krychowiaka nie było w kadrze meczowej, w przeddzień meczu okazało się, że Polak ma problem z mięśniem łydki. Nie był to uraz uniemożliwiający grę, ale ryzyko, że skończy się to kontuzją wymagającą kilku tygodni przerwy było zbyt duże. Po konsultacjach z lekarzami, również lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim, zapadła decyzja, żeby dać teraz Krychowiakowi odpocząć.

Zobacz wideo "Lewandowski z piłkarza machającego łapami stał się Herculesem"

Krychowiak przejdzie badania przed zgrupowaniem kadry

Pomocnik Lokomotiwu ma jednak przylecieć na zgrupowanie, w Warszawie przejdzie badania, które podpowiedzą, jak duże są szanse, że będzie mógł zagrać w meczach z Holandią (4 września w Amsterdamie) i Bośnią i Hercegowiną (7 września w Zenicy). Dla reprezentacji Polski to będą pierwsze mecze od listopada 2019, gdy zakończyły się eliminacje Euro 2020.

Na zgrupowanie nie przyjedzie Robert Lewandowski, który dostał czas na regenerację po turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Gdyby z gry wypadł też Krychowiak, kadra byłaby już bardzo poważnie osłabiona (Krychowiak zagrał we wszystkich meczach eliminacji Euro 2020), ale z informacji Sport.pl wynika, że pomocnik Lokomotiwu przyjeżdża na zgrupowanie i badania z nastawieniem, że jego występ w Lidze Narodów jednak będzie możliwy.

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ