Krychowiak został zapytany o ewentualny transfer. Ambitny cel Polaka

- Jeśli pojawi się jakakolwiek oferta, to przemyślę ją - powiedział Grzegorz Krychowiak w rozmowie z rosyjskim portalem Sport24, zapytany o swoją przyszłość.

Grzegorz Krychowiak trafił do Lokomotiwu Moskwa latem 2018 roku po nieudanych przygodach w PSG oraz w West Bromwich Albion, do którego był wypożyczony z francuskiego klubu. W Rosji stał się niekwestionową gwiazdą zespołu i ligi, przez co rok temu został wykupiony przez Lokomotiw na stałe za ok. 12 mln euro. - Najlepszym piłkarzem był Grzegorz Krychowiak. W Rosji przewyższał wszystkich o głowę. Dawno nie mieliśmy piłkarza na takim poziomie. Nawet Hulka i Axela Witsela umieściłbym niżej - stwierdził niedawno Aleksiej Andronow, rosyjski komentator i ekspert piłkarski, podsumowując sezon ligi rosyjskiej.

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak pokazał, jak piłkarze cieszyli się z awansu na Euro 2020

Grzegorz Krychowiak: Nie chcę walczyć o miejsce w środku tabeli

W poprzednim sezonie Krychowiak zagrał w 26 meczach ligi rosyjskiej, w których niespodziewanie strzelił aż dziewięć goli i zaliczył cztery asysty. Dziennikarz Sport24.ru zapytał go o to, dlaczego jego nazwisko nie jest wiązane z innymi klubami, tak jak dzieje się to w przypadku innych gwiazd tamtejszej ligi. - Wszystko mi się podoba w Lokomotiwie. Ma znakomity skład, gra w Lidze Mistrzów i walczy o mistrzostwo. Chcę walczyć o najwyższe cele, a nie walczyć o miejsce w środku tabeli. Dodatkowo jestem bardzo zadowolony z życia w Moskwie - odpowiedział Krychowiak.

Po chwili został dopytany o to, czy chciałby wrócić do gry w którejś z lig zachodnich. - Przez całą karierę nigdy nie starałem się planować w przyszłości. W piłce nożnej wszystko dzieje się bardzo szybko, nawet nie masz kiedy się na to przygotować. Jeśli pojawi się jakakolwiek oferta, to przemyślę ją. Ale na tę chwilę jestem bardzo zadowolony i w ogóle o tym nie myślę - stwierdził 30-letni reprezentant Polski. Lokomotiw został wicemistrzem Rosji, dzięki czemu zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

"Lokomotiw jest szczęściarzem, że ma taką gwiazdę". Krychowiak podbił Rosję

Niedawno w głosowaniu trenerów został trzecim najlepszym graczem całej ligi. Teraz może wygrać plebiscyt na piłkarza sezonu. - Myślę, że Lokomotiw jest szczęściarzem, że ma taką gwiazdę - komentuje Sport.pl dziennikarz telewizji Match TV. Zaznacza jednak, że siłą drużyny był też jej trener, który odszedł, a z którym Polak miał znakomity kontakt. Więcej możesz przeczytać w tekście Kacpra Sosnowskiego >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA