Grał w Barcelonie. Przyznał się do wielkiego kłamstwa

- To było jedno z moich największych kłamstw w życiu. Zazwyczaj mówię prawdę, ale tu musiałem kłamać, bo chciałem choć raz założyć tę koszulkę - powiedział były zawodnik FC Barcelony Kevin Prince Boateng w rozmowie na YouTubie z Rio Ferdinandem, który był jednym z najlepszych obrońców świata. Boateng dodał, że po tym kłamstwie kibice "Dumy Katalonii" najprawdopodobniej go znienawidzą.

Kevin Prince Boateng, były piłkarz m.in. Milanu, FC Barcelony, Fiorentiny i FC Schalke kilka dni temu był na kanale na YouTube gościem Rio Ferdinanda, znakomitego środkowego obrońcy reprezentacji Anglii oraz Manchesteru United.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Kevin Prince Boateng zdradził największe kłamstwo swojego życia. "Kibice FC Barcelony pewnie mnie znienawidzą"

Rio Ferdinand spytał go m.in. o kluby, którym kibicował od dziecka. Wtedy Kevin Prince Boateng zszokował swoją odpowiedzią.

- Komu kibicowałem od dziecka? Hercie Berlin, drużynie z miasta, w którym się urodziłem i... przepraszam  kibiców FC Barcelony, którzy pewnie teraz mnie znienawidzą, ale Realowi Madryt. Nie mogłem tego powiedzieć podczas konferencji prasowej, gdy ogłaszano mój transfer. Powiedzieli mi, żebym tego nie mówił, bo inaczej w ogóle nie będę grał - przyznał Boateng.

- Trzy lata wcześniej grałem w Las Palmas i w wywiadzie powiedziałem, że najlepszym piłkarzem świata jest Cristiano Ronaldo, a w galaktyce Leo Messi. Potem zapytano mnie o ulubiony klub i powiedziałem, że Real Madryt. W Barcelonie to było pierwsze pytanie, jakie mi zadano. Zapytano mnie, jaki jest mój ulubiony klub i odpowiedziałem: Barcelona (śmiech). A potem spytano mnie, kto najlepszym piłkarzem na świecie, a ja odpowiedziałem, że Messi. To było jedno z moich największych kłamstw w życiu. Zazwyczaj mówię prawdę, ale tu musiałem kłamać, bo chciałem choć raz założyć tę koszulkę - dodał Boateng.

Zdradził też, że Messi pytał go ligę włoską. - Rozmawialiśmy raz pod prysznicem i Messi zapytał mnie, czy trudno jest strzelać gole we Włoszech. Pewnie pytał dlatego, że w Serie A grał wtedy Cristiano Ronaldo. Leo pytał, czy strzeliłby we Włoszech wiele goli. Powiedziałem, że oczywiście. Może strzelać tam tyle goli, ile chce, bo jest Leo Messim. To pokazało rywalizację, jaką mieli. Darzą siebie wielkim szacunkiem. Powiedziałem mu, że jest trudniej, bo we Włoszech ważniejsze jest granie na zero z tyłu - przyznał Boateng.

W końcówce sierpnia tego roku 36-letni Kevin Prince Boateng ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. O swojej decyzji poinformował w specjalnym filmie, który opublikował w mediach społecznościowych. Znany piłkarz przechodził trudne chwile, bo rozstał się ze swoją trzecią żoną, którą poślubił... nieco ponad rok temu.

Kevin Prince Boateng grał w Hercie Berlin, Tottenhamie, Borussii Dortmund a przede wszystkim w FC Barcelonie i Milanie. Zdobył mistrzostwo Hiszpanii (2019) i mistrzostwo Włoch (2011). 15 razy zagrał w reprezentacji Ghany i zdobył dwa gole.

Więcej o: