Robi się gorąco wokół Lewandowskiego. Szokujący apel do Probierza

Robert Lewandowski bez powołania na kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski? Takie apele do trenera Michała Probierza wystosowywane są coraz częściej. Domagał się tego już były kapitan kadry Michał Żewłakow, a zwolennikiem takiego rozwiązania jest też Łukasz Gikiewicz. "Gorzej być nie może" - uważa.

Selekcjoner Michał Probierz już niedługo roześle powołania na swoje pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski. Szkoleniowiec stoi przed trudnym zadaniem. Nie dość, że PZPN chciałby, żeby wywalczył awans na mistrzostwa Europy, to w dodatku nowy trener musi podnieść kadrę z mentalnego dna.

Zobacz wideo Wielki powrót do reprezentacji Polski? Michał Probierz odpowiada

Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego. Gikiewicz chciałby to zobaczyć

Część ekspertów uważa, że krokiem do tego jest... rezygnacja z Roberta Lewandowskiego. Przynajmniej na najbliższe dwa mecze, w których Polska zmierzy się z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Głośno domaga się tego Michał Żewłakow, dla którego byłby to jasny sygnał od nowego selekcjonera. Z byłym kapitanem Biało-Czerwonych zgadza się Łukasz Gikiewicz.

Ekspert TVP zwrócił uwagę w programie "Footweek", że podobnie zrobił Zlatko Dalić w reprezentacji Chorwacji z Luką Modriciem. Jego zdaniem gorzej już być nie może, a Probierz dzięki rezygnacji z Lewandowskiego dostałby kilka odpowiedzi.

- W październiku gramy z kelnerami. Gorzej być nie może. Wszyscy już przekreślili Michała Probierza. On miał chyba gorsze wejście niż Jurek Brzęczek. Cracovia zamazuje jego obraz. Sadził kwiatki, mówił o whisky. Spokojnie, on ma doświadczenie. Z niektórymi zawodnikowi wcześniej pracował. Ja nie powołałbym teraz Roberta. Sprawdziłbym, jak kadra bez niego sobie radzi, jakie grupki się tworzą, jak wszystko wygląda w szatni, podczas wspólnych posiłków itp. Chciałbym zobaczyć, jak nasza drużyna będzie bez niego wyglądać, a potem przy kolejnym zgrupowaniu bym zadecydował - stwierdził.

Mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią dadzą odpowiedź, czy reprezentacja Polski będzie jeszcze miała szanse na wywalczenie bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy. Pierwsze spotkanie z Mołdawią Biało-Czerwoni przegrali 2:3, a słabe starcie z Wyspami Owczymi (2:0) przyczyniło się do utraty pracy przez Fernando Santosa. Mimo wszystko w obecnej sytuacji trudno wyobrazić sobie łatwiejszy start dla nowego selekcjonera. Czy Probierz zrezygnuje z Lewandowskiego? To okaże się najpóźniej 24 września - do tego dnia trener musi wysłać powołania do klubów. 

Więcej o: