Niemcy mają nowego selekcjonera. Oficjalnie. "To wybitny trener"

Reprezentacja Niemiec znalazła następcę Hansiego Flicka na stanowisku selekcjonera. Jego miejsce oficjalnie zajmie Julian Nagelsmann. Dziennikarze z kraju naszego zachodniego sąsiada od jakiegoś czasu wskazywały go jako faworyta do objęcia tej funkcji. 36-latek wchodzi do kadry narodowej w trudnym momencie. Celem jest zapewnienie Niemcom sukcesu na przyszłorocznych mistrzostwach Europy na własnych boiskach.

Za kadencji Hansiego Flicka Niemcy nie wyszli z grupy na mundialu, a w tym roku nie wygrali pięciu z sześciu spotkań. Reprezentacja straciła zaufanie wśród kibiców, którzy przestali wierzyć w dobry wynik na przyszłorocznym Euro. Misji ratunkowej podejmie się Julian Nagelsmann.

Zobacz wideo To nie miejsce dla Papszuna. "Nawaleni, pijani działacze i sponsorzy wtaczają się do samolotu"

Niemcy mają nowego selekcjonera

Julian Nagelsmann był przez ostatnie pół roku bez pracy po tym, jak zrezygnowano z niego w Bayernie Monachium. Negocjował z PSG, Chelsea i Tottenhamem, ale nie doszedł z żadnym z tych klubów do porozumienia. Problemem były też żądania Bayernu, który chciał kilkunastu milionów euro za wykupienie wciąż ważnego kontraktu z Nagelsmannem.

Młody trener wciąż pobierał pensję od Bawarczyków i czekał na ciekawą ofertę. Ta trafiła się od niemieckiej federacji piłkarskiej, która postanowiła zwolnić Hansiego Flicka przez coraz słabsze wyniki reprezentacji. Nagelsmann od początku był faworytem do zastąpienia go na stanowisku selekcjonera.

DFB doszła do porozumienia z Bayernem, który postanowił zrezygnować z pieniędzy za kontrakt trenera. Dlatego rozmowy poszły sprawnie i 12 dni po zwolnieniu Flicka znalazł się jego następca.

Przed Nagelsmannem trudne zadanie. Musi odbudować zaufanie u kibiców do kadry narodowej, poprawić wyniki i jakość zespołu. Celem jest jak najlepszy wynik na mistrzostwach Europy, najlepiej na pozycji medalowej. Niemcy będą gospodarzem Euro.

Umowa Nagelsmanna z DFB będzie obowiązywać do końca lipca 2024 r. - Mamy w swoim kraju Mistrzostwa Europy. To coś wyjątkowego, coś, co zdarza się co kilka dekad. Wszystko podporządkowuję faktowi zorganizowania wspaniałego turnieju w świetnym kraju. Bardzo chcę podjąć to wyzwanie. W przyszłym roku będziemy zgraną grupą - powiedział nowy selekcjoner Niemców.

- Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy mają ogromne znaczenie dla całej piłki nożnej w Niemczech. Jesteśmy przekonani, że Julian Nagelsmann, jako trener reprezentacji narodowej, zadba o to, aby reprezentacja narodowa inspirowała swoich kibiców, a EURO było także sukcesem sportowym. Julian Nagelsmann to wybitny trener, który podchodzi do swojego nowego zadania z najwyższą motywacją - mówił Prezes DFB Bernd Neuendorf.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 14 czerwca - 14 lipca 2024 r.

Więcej o: