Dramat polskiego piłkarza. Angielski klub przestał mu płacić. Zdecydowany ruch

"Nie jestem już piłkarzem Southend United. (...) Zdecydowałem, że najlepsze dla mnie i mojej rodziny będzie rozwiązanie umowy" - przekazał Kacper Łopata za pośrednictwem mediów społecznościowych. Angielski klub ma problemy finansowe, ale mimo to nie daje za wygraną i twierdzi, że proces odejścia może potrwać nawet "kilka tygodni".

Kacper Łopata przez niemal całą piłkarską karierę jest związany z angielskimi drużynami. Występował między innymi w drużynie do lat 23 Brighton & Hove Albion czy w zespole do lat 21 Sheffield United. Z tego ostatniego klubu został wypożyczony do Southend United, które we wrześniu 2022 roku zdecydowało się na transfer definitywny.

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Kacper Łopata chce odejść z angielskiego Southend United. "Liczę na zrozumienie"

Do początku lutego środkowy obrońca był podstawowym zawodnikiem zespołu. Spośród 21 rozegranych meczów ligowych tylko w jednym przebywał na murawie krócej niż 90 minut. Potem sytuacja kompletnie się zmieniła, w czterech kolejnych spotkaniach łącznie rozegrał minutę.

7Mecz pilki noznej Lechia Gdansk - Widzew Ldz w Gdansku Zaskakujący problem polskiej kadry. Santos wybrał Polaka... i nagły zwrot

Na początku marca Łopata poinformował, że nie zamierza dalej występować w barwach piątoligowca. „Nie jestem już piłkarzem Southend United. Z powodu poważnego naruszenia zasad kontraktu zdecydowałem, że najlepsze dla mnie i mojej rodziny będzie rozwiązanie umowy. Życzę piłkarzom i trenerom wszystkiego najlepszego. Kibicom dziękuję za wsparcie i liczę na zrozumienie trudnej sytuacji" - napisał w mediach społecznościowych.

Powodem takiej decyzji mogą być problemy finansowe trapiące klub. Gazeta „Southend Echo" poinformowała, że opóźnienia w wypłatach sięgają nawet czterech tygodni.

Trener Kevin Maher potwierdził, że Łopata chce odejść, klub skomentował sprawę w oficjalnym piśmie. "To prawda, że Kacper wyraził chęć opuszczenia drużyny. W tym celu uruchomiono proces, który potrwa kilka tygodni. Do czasu jego zakończenia nie będziemy komentować szczegółów, ale oczywiście mamy teraz zagwozdkę. Czy walczymy o zatrzymanie zawodnika, który nie chce być u nas, czy też pozwolimy mu odejść i będziemy dążyć do odzyskania znacznej rekompensaty za szkolenie od jego kolejnego klubu" - napisano w oświadczeniu przesłanym do "Southend Echo".

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W obecnym sezonie Kacper Łopata zagrał 26 meczów dla Southend United we wszystkich rozgrywkach. Poza tym jest też młodzieżowym reprezentantem Polski. W czerwcu 2022 r. zadebiutował w kadrze do lat 21, wcześniej występował w zespołach U-20, U-19 czy U-18.

Stadion OSiR Gorzów Wielkopolski Weszli na stadion w Gorzowie, by ukraść bramki. Szybko tego pożałowali

Więcej o: