Weszli na stadion w Gorzowie, by ukraść bramki. Szybko tego pożałowali

- W ręce gorzowskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy z terenu kompleksu sportowego wynieśli bramkę do piłki nożnej - informuje portal Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto. Złodzieje wybrali zły moment, ponieważ na stadionie miejscowego Stilonu odbywało się wtedy spotkanie funkcjonariuszy. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności.

W piątek 3 marca na stadionie przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie Wielkopolskim odbywało się spotkanie funkcjonariuszy policji. Wraz z pracownikami klubu służby przygotowywały się do wznowienia rozgrywek grupy trzeciej III ligi, które do Gorzowa powrócą już 11 marca. Wtedy na stadionie pojawili się złodzieje, których celem była kradzież jednej z bramek z boiska piłkarskiego. Niczego nieświadomi przywłaszczyciele zdołali nawet wynieść bramkę z obiektu, ale nie uciekli zbyt daleko. 

Zobacz wideo Otoczenie Lewandowskiego zaskoczone sytuacją. "Plan tego nie zakładał"

Chcieli ukraść bramkę, a mogą trafić do więzienia. Czujna policja w Gorzowie Wielkopolskim 

O próbie kradzieży na stadionie Stilonu Gorzów Wielkopolski poinformował miejscowy portal Nasze Miasto. Dwóch złodziei dostało się na obiekt i wyniosło jedną z bramek poza ogrodzenie stadionu, ale wtedy zostali dostrzeżeni przez obecnych na stadionie policjantów. 

- Podczas omawiania spraw związanych z zabezpieczeniem meczu, policjanci zauważyli dwie osoby, które niosły bramkę do piłki nożnej. Funkcjonariusze przerwali spotkanie i ruszyli, by porozmawiać z mężczyznami. Na widok policjantów podejrzani najpierw porzucili bramkę, zaczęli uciekać i nie reagowali na wezwania - przekazał Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Do zatrzymania duetu złodziei potrzebny był więc krótki pościg. Mężczyzn szybko udało się schwytać i przewieźć do komendy. Z wyniesienia bramki ze stadionu nie cieszyli się więc zbyt długo. 25 i 37-latek prawdopodobnie mieli na celu sprzedanie jej na skupie złomu. Teraz czekają ich poważne konsekwencje, ponieważ są już dobrze znani gorzowskiej policji. Kodeks karny za takie działania przewiduje od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Po interwencji policji bramka warta trzy tysiące złotych wróciła na obiekt i będzie dostępna zarówno dla piłkarzy, jak i piłkarek miejscowego Stilonu. Drużyna mężczyzn dzień po próbie kradzieży z ich obiektu zmierzyła się na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry i wygrała 2:1. W sobotę, 11 marca na własnym stadionie podejmie rezerwy Chrobrego Głogów. Obecnie drużyna trenera Karola Gliwińskiego zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 18 punktów. 

Więcej o: