Zagrał w kadrze 145 meczów. Dziś powiedział: wystarczy. "Wolę odejść na szczycie"

Przegrany finał mistrzostw świata przeciwko Argentynie był ostatnim meczem, jaki we francuskiej kadrze rozegrał Hugo Lloris. Rekordzista pod względem występów w reprezentacji Francji ogłosił zakończenie kariery w drużynie narodowej.

- Zawsze przychodzi taki czas, w którym trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć "dość". Reprezentacja Francji nie jest niczyją własnością. Drużyna jest na to gotowa. Mamy Mike'a Maignana, czyli bramkarza, który jest przygotowany - w rozmowie z "L'Equipe" powiedział Hugo Lloris, który ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Zobacz wideo Paweł Fajdek podważa wyniki plebiscytu: Dałbym siebie na drugim miejscu!

36-letni Francuz to rekordzista pod względem występów w tej drużynie narodowej. W trakcie mundialu w Katarze zawodnik Tottenhamu pobił rekord należący do Liliana Thurama. Finał MŚ przeciwko Argentynie był 145. występem Llorisa w kadrze. Thuram uzbierał ich 142.

Lloris zadebiutował w reprezentacji Francji 19 listopada 2008 r. w towarzyskim meczu przeciwko Urugwajowi (0:0). Dwa lata później bramkarz po raz pierwszy pełnił funkcję kapitana, a opaskę zakładał na stałe od września 2011 r. i eliminacji do Euro 2012.

Lloris zakończył reprezentacyjną karierę

Z reprezentacją Francji Lloris zagrał na czterech mundialach (2010, 2014, 2018 i 2022) oraz trzech mistrzostwach Europy (2012, 2016 i 2021). W 2018 r. poprowadził zespół do mistrzostwa świata na rosyjskim turnieju, a dwa lata wcześniej zagrał też w finale mistrzostw Europy, w których Francuzi przegrali z Portugalią (0:1 p.d.).

Lloris triumfował też w Lidze Narodów w sezonie 2020/21, a w tegorocznych mistrzostwach świata zajął drugie miejsce. - Wolę odejść na szczycie, niż czekać na spadek formy lub moment, w którym przegram rywalizację. To też wybór spowodowany kwestiami rodzinnymi. Czuję potrzebę spędzania większej ilości czasu z żoną i dziećmi - powiedział Lloris.

W 2018 r. za wybitne zasługi zawodnik został odznaczony Orderem Narodowym Legii Honorowej, czyli najwyższym odznaczeniem nadawanym przez państwo francuskie.

Więcej o: