Oficjalnie: Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United. Bomba transferowa

To, na co zapowiadało się od kilku tygodni, ostatecznie się dokonało. Manchester United oficjalnie poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Cristiano Ronaldo.

Epopeja związana z nieporozumieniami na linii Cristiano Ronaldo - Manchester United dobiegła końca. Po niesnaskach z trenerem Erikiem Ten Hagiem i bardzo mocnym wywiadzie dla "The Sun" było jasne, że wielki piłkarz nie ma zamiaru zostawać dłużej na Old Trafford. Świadomi tego byli działacze "Czerwonych Diabłów", którzy we wtorek poinformowali o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Choć było dobrze...

Cristiano Ronaldo dołączył po raz drugi do Manchesteru United latem 2021 roku. Portugalczyk był wówczas łączony z lokalnym rywalem "Czerwonych Diabłów", Manchesterem City. Na powrót do dawnego pracodawcy namówił go jednak sam Sir Alex Fregusson, pod skrzydłami którego wielokrotny zdobywca złotej piłki wszedł na salony.

Sezon 2021/2022 był dla samego zainteresowanego całkiem przyzwoity. Choć United męczyli się zarówno w lidze, jak i europejskich pucharach, to właśnie Portugalczyk był najjaśniejszą gwiazdą zespołu. Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem do zespołu trenera Erika Ten Haga.

... szybko się popsuło

Od lata 2022 roku sytuacja 37-letniego zawodnika coraz bardziej się komplikowała. Nowy dowodzący Manchesteru United od początku nie był wielkim zwolennikiem opierania gry na doświadczonym snajperze. Przez to też Ronaldo zaczynał niektóre mecze na ławce rezerwowych. 

Krzywa konfliktu Portugalczyka z klubem miała w ostatnim czasie dwa szczyty. Pierwszym z nich był ligowy mecz z Tottenhamem, który 37-latek zaczął na ławce rezerwowych. Wówczas Ten Hag chciał wpuścić go na ostatnie minuty. Piłkarz jednak odmówił wejścia na boisko i udał się do szatni. Drugim szczytem był niedawny wywiad Ronaldo z "The Sun", w którym padło wiele gorzkich słów, m.in. o zdradzie ze strony klubu i braku szacunku do szkoleniowca.

Oświadczenie z agencji PR

Kilka minut po oficjalnej informacji o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron wydanej przez klub, głos zabrał sam zawodnik. W jego oświadczeniu nie ma jednak nic, co mogłoby zaskoczyć. Brzmi ono jak wyciągnięte z szuflady w agencji PR.

Po rozmowach z Manchesterem United, zdecydowaliśmy zgodnie o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Kocham ten klub i kibiców i nic tego nie zmieni. Przyszedł jednak czas, na nowe wyzwanie. Życzę Manchesterowi United wszystkiego dobrego

- czytamy w oświadczeniu piłkarza.

Na ten moment nie wiadomo, który klub skusi się na zatrudnienie doświadczonego piłkarza. W ostatnich tygodniach mówiło się o zainteresowaniu ze strony Chelsea. Problematyczna może być jednak pensja, jaką Ronaldo z pewnością sobie zażyczy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA