Góralski idzie do Niemiec. "Kicker" ocenia. "Niezwykle agresywny z mocnym wślizgiem"

Występujące w Bundeslidze VfL Bochum w letnim oknie transferowym postawiło na wzmocnienie linii pomocy. Do zespołu dołączą Kevin Stöger oraz Jacek Góralski, który według mediów jest już po badaniach lekarskich. "Kicker" skomentował przenosiny Polaka do niemieckiej drużyny.

"Kicker" skomentował przenosiny Góralskiego do Bochum. Niemieccy dziennikarze twierdzą, że Polak wniesie więcej agresji do środka pola. - Jacek Góralski był wyjściowym zawodnikiem reprezentacji Polski w meczu z Walią. Był także kapitanem Kajratu Ałmaty. Pomimo tego, że mierzy zaledwie 172 cm, jest uważany za niezwykle agresywnego piłkarza z mocnym wślizgiem. Oprócz tego jego atutami są solidność, pracowitość oraz wytrzymałość na boisku. Ma również doświadczenie w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W Bochum najprawdopodobniej będzie ustawiany na "szóstce" - czytamy w "Kickerze".

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Góralski latem przeniesie się do VfL Bochum 

Transfer Jacka Góralskiego z Kajratu Ałmaty do VfL Bochum jest niemal przesądzony. Polak przeszedł już testy medyczne, a oficjalne ogłoszenie transakcji ma nastąpić w ciągu najbliższych dni. Teprezentant Polski ma podpisać kontrakt z nowym zespołem do 2024 roku.

Góralski jest znany z twardego stylu gry. W ubiegłym sezonie w barwach Kajratu rozegrał jedynie 12 spotkań, w których obejrzał aż 5 żółtych kartek. Obecnie linia pomocy niemieckiego Bochum jest w trakcie przebudowy. Z klubem żegna czterech środkowych pomocników, dlatego w przyszłym sezonie Jacek Góralski będzie miał szansę na występy od pierwszej minuty. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.