Jacek Góralski już po testach. Transfer do Bundesligi już pewny

W ciągu kilku najbliższych dni powinno nadejść oficjalne potwierdzenie przenosin Jacka Góralskiego z kazachskiego Kajratu Ałmaty do występującego w Bundeslidze VfL Bochum. Według niemieckich mediów Polak przeszedł testy medyczne, a do finalizacji transferu brakuje już tylko szczegółów.

Władze VfL Bochum planują kolejne wzmocnienia na nowy sezon, a jednym z głównych celów sztabu trenerskiego klubu z Bundesligi jest wniesienie większej jakości do linii pomocy. Po zajęciu 13. miejsca w ostatnich rozgrywkach, to właśnie ta formacja została wskazana jako obszar, w którym należy dokonać sporych roszad.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Media: Jacek Góralski przeszedł testy medyczne

Jak dotąd władze klubu z Bochum sfinalizowany jeden transfer do środka pola. Od nowego sezonu piłkarzem drużyny prowadzonej przez Thomasa Reisa będzie Kevin Stöger, który w rozgrywkach 2021/22 występował w FSV Mainz. 28-latek został sprowadzony za darmo. Nie będzie to jednak koniec wzmocnień.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Niemiecki dziennik "Kicker" informuje, że w najbliższych dniach klub powinien ogłosić sprowadzenie Jacka Góralskiego z Kajratu Ałmaty. Reprezentant Polski pomyślnie przeszedł testy medyczne, wskutek których musiał na kilka dni opuścić zgrupowanie polskiej kadry. Do oficjalnego potwierdzenia jego przenosin brakuje już tylko kilku szczegółów.

Reprezentant Polski już o krok od VfL Bochum

W przeciwieństwie do Stögera, Jacek Góralski jest piłkarzem znacznie bardziej skupionym na zadaniach defensywnych i występuje jako klasyczna "szóstka". O jego przenosinach do klubu z Bundesligi mówiło się już od kilku tygodni i jak się okazuje, jeszcze w tym tygodniu powinno nastąpić oficjalne potwierdzenie.

Jacek Góralski zaczynał przygodę z piłką nożną w młodzieżowym zespole Zawiszy Bydgoszcz. Następnie reprezentował barwy Victorii Koronowo, Błękitnych Gabin, Wisły Płock i Jagiellonii Białystok. Przed transferem do Kazachstanu w styczniu 2017 roku, pomocnik reprezentacji Polski przez 2,5 roku grał w Łudogorcu Razgrad.

Więcej o: