Nowe informacje ws. Krychowiaka. Rzecznik PZPN uspokaja

Rzecznik PZPN uspokaja ws. stanu zdrowia Grzegorza Krychowiaka. - Nie słyszałem także o tym, że nasz zawodnik miałby nie przyjechać na zbliżające się zgrupowanie - powiedział Jakub Kwiatkowski. W ostatnim meczu AEK-u Ateny nasz pomocnik doznał urazu biodra. Kontuzja jest jednak niegroźna.

Grzegorz Krychowiak opuścił boisko po pierwszej połowie meczu AEK-u Ateny z Olympiakosem Pireus (2:3). Niedługo później klub poinformował, że Polak doznał urazu biodra. Nie napisano jednak, aby był to poważny uraz. Mimo to stan zdrowia piłkarza zaniepokoił dziennikarzy, bo Krychowiak jest jednym z 39 piłkarzy, których na zgrupowanie reprezentacji Polski powołał Czesław Michniewicz.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

Grzegorz Krychowiak zdrowy. "Nie otrzymałem żadnej niepokojącej informacji"

Kilka dni po meczu wiemy, że Grzegorzowi Krychowiakowi nie stało się nic poważnego. – Przyznam, że nie czytam greckich mediów. Mogę jednak powiedzieć, że na ten moment nie otrzymałem żadnej niepokojącej informacji na temat stanu zdrowia Grześka. Co za tym idzie nie słyszałem także o tym, że nasz zawodnik miałby nie przyjechać na zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Polski – powiedział Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVP Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Krychowiak pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale opuści je przed ostatnim czerwcowym meczem z Belgią (14 czerwca). - Musi za jakiś czas stawić się w Krasnodarze, więc chcemy, żeby przed wylotem do Rosji jeszcze trochę odpoczął, miał przynajmniej tydzień urlopu - mówił Michniewicz o sytuacji Krychowiaka. Rzecznik PZPN potwierdził te informacje. 

Trening reprezentacji Polski na Stadionie ŚląskimTrzy możliwe sparingi reprezentacji Polski tuż przed MŚ 2022. "Najpoważniejszy jest temat Chile"

- Wtorkowa wypowiedź trenera Michniewicza w sprawie Grześka jest najbardziej aktualną w tym temacie. Czekamy na rozwój sytuacji – podkreślił Kwiatkowski. Krychowiak musi wrócić do FK Krasnodar, bo formalnie wciąż pozostaje jego zawodnikiem. O tym czy zostanie w klubie, czy odejdzie z niego na zasadzie transferu definitywnego dowiemy się zapewne w drugiej połowie czerwca.  

AEK Ateny zakończył sezon ligi greckiej i może mówić o sporym rozczarowaniu, ponieważ ostatecznie nie zagra w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Mistrzem Grecji został Olympiakos Pireus, a w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy zagrają dwie drużyny z Salonik - PAOK i Aris - oraz Panathinaikos. AEK kończył rozgrywki meczem z Olympiakosem, po którym ma dwie złe wiadomości.

Czesław MichniewiczKogo pominął Michniewicz? Rybus, Reca, a to dopiero początek

Więcej o: