Oficjalnie: Michał Karbownik w nowym klubie. Wielka szansa Polaka w krajowym gigancie

Michał Karbownik został nowym zawodnikiem Olympiakosu Pireus! Polak przenosi się do Grecji z angielskiego Brighton & Hove Albion na zasadzie wypożyczenia.

Michał Karbownik został w zeszłym roku wykupiony z Legii Warszawa przez angielskie Brighton & Hove Albion za 5,5 miliona euro. Polak nie może jednak zaliczyć swojego pobytu na Wyspach Brytyjskich do udanych. Przez cały okres pobytu w nowym klubie rozegrał zaledwie dwa oficjalne spotkania w pierwszej drużynie. Oba były jednak meczami pucharowymi, więc nie udało mu się zadebiutować w Premier League. 

Zobacz wideo "Ten sukces ma twarz Czesława Michniewicza. Dorzucił bardzo dużo do budżetu Legii"

Michał Karbownik zmienia klub. Wypożyczenie do Grecji

Z powodu bardzo słabej pozycji w Brighton Michał Karbownik zdecydował się zmienić barwy. O jego transferze mówiło się już od dłuższego czasu, a kilka dni temu w mediach pojawiły się pierwsze wzmianki o Olympiakosie. 

Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Ronaldo. PromocjaWyciekły zarobki Cristiano Ronaldo w Manchesterze United. Tyle zgarnie za jeden tydzień

W sobotę grecki klub oficjalnie ogłosił, że Karbownik zostanie ich nowym zawodnikiem. Polak przeniósł się do mistrzów Grecji na zasadzie wypożyczenia. Potrwa ono cały sezon, ale Olympiakos zapewnił sobie uż prawo do pierwokupu 20-letniego zawodnika. Według doniesień greckich mediów za transfer definitywny trzeba będzie zapłacić około 8 milionów euro. 

Robert LewandowskiRaz, dwa, trzy, cztery! To był dzień Roberta Lewandowskiego. "Unstoppable" [WIDEO]

Nowy sezon ligi greckiej rozpoczyna się dopiero 11 września. Olympiakos na otwarcie zmierzy się z Apollonem Smyrnis. Olympiakos to grecki gigant. Na swoim koncie ma aż 46 mistrzostw kraju, a także 26 Pucharów Grecji. Kadra zespołu jest wyceniana na około 120 milionów euro. 

Więcej o: