Leo Messi i Luis Suarez wyrównali rekord Ronaldo. Co za noc

Leo Messi i Luis Suarez wyrównali w czwartek rekord Ronaldo w liczbie strzelonych goli w eliminacjach do mistrzostw świata w Ameryce Południowej. Byli partnerzy z FC Barcelony poprowadzili swoje drużyny do zwycięstw w pierwszych meczach eliminacji.

W czwartek rozpoczęły się w Ameryce Południowej eliminacje do mistrzostw świata w 2022, które odbędą się w Katarze. W pierwszych meczach Argentyna mierzyła się z Ekwadorem, a Urugwaj podejmował Chile. W obydwu tych spotkaniach bohaterami okazali się byli partnerzy z FC Barcelony.

Zobacz wideo Polacy rozbili Finlandię. "To jest siła polskiej kadry. Nie szukajmy kwadratowych jaj"

Leo Messi i Luis Suarez poprowadzili swoje reprezentacje do pierwszych zwycięstw w tych eliminacjach. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny w 13. minucie, zdobywając jedyną bramkę w starciu z Ekwadorem. Z kolei Luis Suarez otworzył wynik spotkania, strzelając gola z "jedenastki". Ostatecznie Urugwaj wygrał z Chile 2:1 po bramce Cavaniego w doliczonym czasie gry.

Dla obydwu były to wyjątkowe bramki. Zarówno Messi, jak i Suarez, wyrównali rekord Brazylijczyka Ronaldo. Wszyscy trzej obecnie mają strzelone 39 bramek w eliminacjach Ameryki Południowej do piłkarskich mistrzostw świata. Z całej trójki najwięcej bramek w reprezentacji strzelił Messi, który ma już na swoim koncie 71 goli strzelonych dla Argentyny.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.