Widzew Łódź w euforii! Potężny ścisk w tabeli II ligi

Widzew Łódź wraca na pozycję lidera w tabeli piłkarskiej II ligi! Łodzianie pokonali w domowym spotkaniu Stal Stalowa Wola 3:0 i dzięki bezbramkowemu remisowi Górnika Łęczna znów są najbliżej awansu do I ligi.

Widzew rozpoczynał swój mecz w Łodzi o godzinie 19:10, ale o 17:00 w Częstochowie swoje spotkanie rozgrywał dotychczasowy lider II ligi - Górnik Łęczna, który ostatecznie zremisował 0:0 przeciwko Skrze Częstochowa. To sprawiło, że Widzew w przypadku zwycięstwa mógł wrócić na pozycję lidera ligowej tabeli.

Pewne zwycięstwo Widzewa Łódź na dwie kolejki przed końcem sezonu

Łodzianie dobrze rozpoczęli spotkanie na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138. Dominowali od pierwszych chwil meczu, łatwo dochodzili do sytuacji w polu karnym Stali. W 10. minucie pierwszą bramkę dla Widzewa zdobył Marcin Robak, który strzałem z woleja pokonał Dawida Pietrzkiewicza.

Do przerwy łódzki zespół zdobył jeszcze dwa gole - w 37. minucie do siatki trafił Adam Radwański, a trzy minuty później swoją drugą bramkę dołożył Robak. Było to już 21. trafienie napastnika w tym sezonie. W drugiej połowie działo się zdecydowanie mniej. Widzew nie pozwalał na zbyt wiele swoim rywalom, a wynik spotkania nie uległ już zmianie. Widzew wygrał 3:0 i zrobił spory krok do awansu do I ligi.

Ścisk w czołówce, Widzew znów liderem

W ligowej tabeli łodzianie wrócili na miejsce lidera rozgrywek z dorobkiem 59 punktów, ale w czołówce wciąż różnice są bardzo niewielkie. Tyle samo punktów co Widzew ma Górnik Łęczna, a jeden punkt mniej od obu drużyn trzeci GKS Katowice, który w środę pokonał 2:0 Pogoń Siedlce na wyjeździe. Widzewowi do awansu potrzebne jest zwycięstwo w najbliższej kolejce, a do końca sezonu pozostały już tylko dwie. Widzew zagra z Resovią oraz Zniczem Pruszków, Górnik z Stalą Rzeszów i Legionovią, a GKS z Resovią i Stalą Stalowa Wola. Środowi rywale Widzewa są na piętnastym miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów i wciąż muszą walczyć o utrzymanie w II lidze. Mają tyle samo punktów, co zajmujący bezpieczną, czternastą pozycję Znicz. Ścisk w tabeli powoduje, że drużyna ma jeszcze matematyczne szanse na wejście do baraży o I ligę.