Daniele De Rossi kończy karierę. "Zostanę trenerem"

Daniele De Rossi oficjalnie poinformował o zakończeniu kariery. Włoch po 17 latach spędzonych w AS Roma ostatnio reprezentował barwy argentyńskiego Boca Juniors. - Teraz chcę więcej czasu poświęcić rodzinie, a także zostać trenerem - tłumaczył dla telewizji Sky Sports swoją decyzję.

O zakończeniu kariery przez Daniele De Rossiego mówiło się od jego odejścia z AS Romy. Legenda włoskiego klubu zdecydowała się wówczas na transfer do Boca Juniors, w którym zagrał jednak jedynie 4 spotkania. Teraz podjął decyzję o definitywnym zakończeniu piłkarskiej kariery. 

Zobacz wideo

- Chciałbym więcej czasu poświęcić rodzinie - mówi Włoch cytowany przez telewizję Sky Sports. - W przyszłości zamierzam zostać trenerem. Myślałem, że będę mógł grać i kolejnych 10 lat, ale nie pozwoli mi na to zdrowie. Teraz jeśli pomyślę, że już zagram to poczuję się źle, ale dobrze wspominam też wszystkie swoje boiskowe doświadczenia i ważne mecze, w jakich przyszło mi wziąć udział - zaznaczył. 

Daniele De Rossi to mistrz świata z 2006 roku, gdy wraz z reprezentacją Włoch w finale wygrał po karnych z Francuzami. Ze swoją ukochaną Romą 2 razy zdobywał Puchar i raz Superpuchar Włoch, grając łącznie w 616 oficjalnych spotkaniach i zdobywając w nich 63 bramki. 

Więcej o: