Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek ostro o wynikach Złotej Piłki. "Wielkie g***"

Zbigniew Boniek był zdegustowany wynikami plebiscytu Złotej Piłki w 2019 roku. - Co Leo Messi zrobił więcej od Roberta Lewandowskiego w tym roku? - zapytał po polsku. A później napisał po włosku: Złota Piłka to wielkie gó**o.

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie Złotej Piłki "France Football" na najlepszego piłkarza świata 2019 roku. - Rozczarowany? Nie, cieszę się, że tu jestem, że wszystko się zgrało. To coś innego, fajne doświadczenie spotkać się w innym stroju niż zwykle - powiedział Lewandowski tuż po gali w rozmowie z Michałem Zachodnym, dziennikarzem portalu laczynaspilka.pl. Ale reakcje w Polsce są ostre. - Jaja nie plebiscyt - napisał Czesław Michniewicz, selekcjoner kadry U-21. Ostro plebiscyt ocenił również Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Boniek zdradza plany polskiej kadry przed Euro 2020 [WIDEO]

Zobacz wideo

Jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników Boniek napisał na Twitterze, że Lewandowski powinien zająć pierwsze lub drugie miejsce. - Messi jest genialny i to wiemy, ale co zrobił więcej od RL9 w tym roku - napisał Boniek. Gdy okazało się, że Lewandowski zajął ósme miejsce, Boniek nie wytrzymał. - Złota Piłka to wielkie gó**o. Jeśli francuscy przyjaciele chcą wiedzieć dlaczego, to wiedzą gdzie mnie szukać - napisał po włosku na Twitterze.

Plebiscyt na najlepszego piłkarza 2019 roku wygrał Leo Messi z Barcelony. Drugi był Virgil van Dijk z Liverpoolu, a trzeci Cristiano Ronaldo z Juventusu, który był wielkim nieobecnym gali w Paryżu.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl