Oburzenie nie tylko w Polsce. Niemcy zniesmaczeni miejscem Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki

Nie tylko Polacy ostro komentują dopiero ósme miejsce Roberta Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki. Lekki niesmak jest również w Niemczech. - Szkoda - pisze "Bild". - Rozczarowanie dla Lewandowskiego - dodaje sport1.de.

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie Złotej Piłki "France Football" na najlepszego piłkarza świata 2019 roku. - Rozczarowany? Nie, cieszę się, że tu jestem, że wszystko się zgrało. To coś innego, fajne doświadczenie spotkać się w innym stroju niż zwykle - powiedział Lewandowski tuż po gali w rozmowie z Michałem Zachodnym, dziennikarzem portalu laczynaspilka.pl. Ale reakcje w Polsce są ostre. - Jaja nie plebiscyt - napisał Czesław Michniewicz, selekcjoner kadry U-21. Lekki niesmak jest również w Niemczech.

Niebywałe! Takie mecze Lewandowskiemu nie zdarzają się często [WIDEO]

Zobacz wideo

- Szkoda. Robert Lewandowski był jedynym przedstawicielem Bundesligi i zajął dopiero ósme miejsce - pisze "Bild". - Złota Piłka dla Leo Messiego. Rozczarowanie dla Lewandowskiego - ocenia portal sport1.de. I przypomina statystyki Polaka. Robert Lewandowski strzelił 40 goli w 47 oficjalnych spotkaniach poprzedniego sezonu i 27 goli w 21 meczach tego sezonu. Niemcy zauważają również piękny gest organizatorów, którzy poprosili polskiego napastnika o wręczenie nagrody im. Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza świata. Otrzymał ją Alisson z Liverpoolu. - Lewandowskiego nie było w czołowej piątce. Polski łowca bramek był dopiero ósmy. Mógł za to wręczyć nagrodę dla najlepszego bramkarza - docenia sport1.de.

'Rozczarowanie dla Lewandowskiego''Rozczarowanie dla Lewandowskiego' sport1.de/screen

Plebiscyt na najlepszego piłkarza 2019 roku wygrał Leo Messi z Barcelony. Drugi był Virgil van Dijk z Liverpoolu, a trzeci Cristiano Ronaldo z Juventusu, który był wielkim nieobecnym gali w Paryżu.

Więcej o: