Nemanja Nikolić kończy przygodę z Chicago Fire. Gdzie teraz trafi?

Nemanja Nikolić, były napastnik Legii Warszawa, nie przedłuży kontraktu z Chicago Fire. Jego obecna umowa z amerykańskim klubem wygasa wraz z końcem grudnia.

Nemanja Nikolić trafił do Chicago Fire w grudniu 2016 roku. Legia Warszawa na jego transferze zarobiła około 3 mln dolarów. Węgier już w pierwszym sezonie MLS został królem strzelców, wystąpił w drużynie gwiazd ligi przeciwko Realowi Madryt, znalazł się także w jedenastce sezonu tamtejszych rozgrywek.

Zobacz wideo

Wcześniej Nikolić był też najlepszym snajperem w Polsce i na Węgrzech. Niedawno mówił, że chciałby na koniec kariery podpisać umowę z Legią lub Videotonem. Dwa lata temu pojawił się nawet w Warszawie, gdzie odwiedził kolegów z drużyny, którą wówczas prowadził Romeo Jozak. - Dobrze wrócić na stadion Legii, gdzie przeżyłem wiele niezapomnianych momentów i strzeliłem wiele niezapomnianych bramek - napisał wówczas na swoim koncie na Instagramie.

Tych niezapominanych momentów przez półtora roku faktycznie uzbierało się sporo, bo Nikolić w Legii nie tylko został królem strzelców, ale zdobył z klubem dwa mistrzostwa, Puchar oraz Superpuchar Polski, awansował także do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W barwach Chicago Fire do tej pory rozegrał 86 spotkań i zdobył 49 bramek.

Więcej o: