Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzecie wzmocnienie Piasta Gliwice przed kolejnym sezonem

Patryk Królczyk został nowym bramkarzem Piasta Gliwice - poinformowali mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

Patryk Królczyk podpisał z Piastem Gliwice roczny kontrakt. W umowie zawarto jednak opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. - Bardzo się cieszę, że trafiłem do Piasta. Myślę, że w tym zespole podniosę swój poziom. Pracując z takimi klasowymi zawodnikami mogę jedynie zyskać, zarówno jako człowiek, jak i bramkarz. Dzięki temu wierzę, że zrobię postęp i będę dalej się rozwijał - podkreślił Królczyk w rozmowie z oficjalną stroną Piasta.

Zobacz wideo

25-letni bramkarz mistrzów Polski pierwsze kroki w profesjonalnej piłce stawiał w Wodzisławiu, skąd na trzy lata przeniósł się do Augsburga. Po powrocie z Niemiec występował w takich klubach jak Nadwiślan Góra, Poroniec Poronin, Olimpia Grudziądz, Pniówek Pawłowice Śląskie oraz Warta Gorzów Wielkopolski. - Obserwowaliśmy tego zawodnika od dłuższego czasu. Na ten moment Patryk będzie trzecim bramkarzem zespołu, ale życie pokaże, jak ten zawodnik będzie się rozwijał - przyznał Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Królczyk jest trzecim piłkarzem, który trafił do Gliwic w obecnym oknie transferowym. Wcześniej Piasta wzmocnili Sebastian Milewski oraz Jakub Holubek.

Więcej o: