Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katar mistrzem Azji! Fenomenalny gol [WIDEO]

Reprezentacja Kataru pokonała Japonię 3:1 w finale mistrzostw Azji, które odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szczególnej urody była pierwsza bramka w tym meczu.
Zobacz wideo

Reprezentacja Kataru objęła prowadzenie w 12. minucie, kiedy bramkę zdobył Ali Almoez, który popisał się fenomenalną przewrotką.

Kwadrans później było już 2:0. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Akram Afif, a gola strzelił Abdulaziz Hatim.

W 69. minucie nadzieję Japończykom dał napastnik Red Bulla Salzburg - Takumi Minamino. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił jednak Afif, który pewnie wykonał rzut karny.

Dla Kataru to pierwszy sukces w mistrzostwach Azji. Reprezentacja tego kraju w rozgrywkach uczestniczyła po raz 10. Katarczycy są dziewiątą nacją, która triumfowała w tych mistrzostwach, które rozgrywane są od 1956 roku.

Katar przygotowuje się do mistrzostw świata w 2022 roku, które odbędą się właśnie na bliskim Wschodzie. Doskonale widać, że kraj poczynił ogromny skok jakościowy i za trzy lata Katarczycy będą mogli realnie myśleć o wyjściu z grupy, skoro już teraz pewnie pokonują Japonię, która na ostatnim mundialu doszła do 1/8 finału.

Katar będzie gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku.

Więcej o: