Mistrzostwa świata 2018. Oliver Bierhoff: Mesut Oezil powinien zostać wyrzucony z kadry

Oliver Bierhoff uważa, że jednym z głównych winowajców porażki reprezentacji Niemiec na mundialu był Mesut Oezil. Zdaniem menedżera kadry piłkarz powinien zostać z niej wyrzucony jeszcze przed rozpoczęciem turnieju.

Jednym z głównych winowajców druzgocącej porażki Niemców na mundialu jest Mesut Oezil. Zawodnik Arsenalu rozegrał w Rosji bardzo słabe zawody i to do niego kibice mają największe pretensje.

Niemcy odpadli. Oezil był ślamazarny i nie uciszył głosów krytyki

Ponadto piłkarz jeszcze przed rozpoczęciem mundialu wywołał skandal, chwaląc się w internecie zdjęciem z prezydentem Turcji, Recapem Tayyipem Erdoganem. Słów krytyki wobec jego zachowania nie szczędził menedżer reprezentacji, Oliver Bierhoff.

- Samo zdjęcie Oezila i Gundogana z Erdoganem nie zniszczyło drużyny. Ale całe późniejsze zamieszanie w mediach już tak. Myślę, że powinniśmy być bardziej stanowczy. Ze sportowego punktu widzenia powinniśmy ich obu wyrzucić z kadry - powiedział Bierhoff.

Koniec Oezila w reprezentacji?

Zdaniem niemieckich mediów słowa te oznaczają koniec Oezila w kadrze. 29-latek zadebiutował w koszulce reprezentacji w 2009 roku. Rozegrał 92 spotkania i strzelił 23 gole. W 2014 roku zdobył z kolegami mistrzostwo świata, co do dziś pozostaje jego największym sukcesem.

Klęska Niemców

Reprezentacja Niemiec doznała kompromitującej porażki na mundialu w Rosji. Obrońcy tytułu sprzed czterech lat wygrali tylko jeden mecz (ze Szwecją), a przegrali dwa (z Meksykiem i Koreą Płd), odpadając z turnieju już po fazie grupowej.

***

'To największa mundialowa sensacja, jaką kiedykolwiek widziałem', czyli reakcje Twittera na odpadnięcie Niemców

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Niemcy odpadają z mistrzostw świata. Media: Żenująca postawa, największa hańba