MŚ 2014. Napastnik Brazylii: "Nie jesteśmy gotowi na 100%".

- Nie możemy oszukiwać ludzi i mówić, że jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczęcia mistrzostw świata. Powinniśmy pracować i ewoluować każdego dnia - powiedział w poniedziałek napastnik reprezentacji Brazylii, Fred. Zdaniem 30-latka "Canarinhos" nie są w optymalnej formie.

W piątek Brazylia pokonała w ostatnim sparingu przed mistrzostwami świata Serbię 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył Fred. Do przerwy utrzymywał się jednak bezbramkowy remis, co wywołało niezadowolenie sympatyków "Canarinhos". Drużyna Luiza Felipe Scolariego poddana jest olbrzymiej presji. Kibice w całym kraju oczekują od reprezentacji Brazylii zdobycia szóstego mistrzostwa świata.

- Jesteśmy w dobrej formie, ale nie najlepszej. Każdego dnia musimy poprawiać nasze umiejętności. Powinniśmy iść krok po kroku - przestrzega Fred. Napastnik Fluminense zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na barkach reprezentantów gospodarza mundialu.

-Przez ostatnie dwa tygodnie pracowaliśmy bardzo ciężko. Na treningach i podczas meczów dostrzegliśmy błędy, które musimy naprawić. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku - podsumował Fred.

12 czerwca w Sao Paulo Brazylia zagra w meczu otwarcia mundialu z Chorwacją. W grupie A znalazły się również reprezentacje Meksyku i Kamerunu.

Piłka jest okrągła? Nie zawsze! Niesamowite historie mundialowych futbolówek

Więcej o: