BMW wraca do DTM, VW myśli o F1

Po 18 latach przerwy koncern BMW wraca do prestiżowej serii wyścigów samochodów turystycznych - niemieckiej DTM. Koncern Volkswagena w listopadzie podejmie decyzję, czy któraś z jego marek zaangażuje się w wyścigu Formuły 1.

Zespół BMW z wyścigów DTM zrezygnował w 1994 roku. Wcześniej dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza serii z modelem M3. W 1987 roku zwyciężył Eric van de Poele, natomiast Roberto Ravagila w 1989 roku.

Po 18 latach zespół wraca. Za dwa lata BMW weźmie udział w pełnym cyklu imprez w bardzo prestiżowej serii. Po decyzji o odejściu z F1 to jedno z ważniejszych wydarzeń w dziale sportu BMW. Mówi się, że wydatki na zespół DTM nie będą większe niż jedna dziesiąta sumy przeznaczanej na zespół F1.

- Konkurencja jest zawsze mile widziana - powiedział Norbert Haug z teamu Mercedesa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pojawienia się nowego gracza w DTM - Wolfgang Ullrich z Audi.

Volkswagen zdecyduje w listopadzie

W listopadzie władze koncernu Volkswagen mają podjąć decyzję czy, któraś z jego marek zgłosi akces do Formuły 1. W prasie mówi się o firmach Audi i Porsche. Zespół należący do koncernu VW miałby dołączyć do F1 w 2013 roku, kiedy w życie wejdą nowe przepisy dotyczące silników.

W rozmowie z Financial Times Deutschland Hans-Joachim Stuck, odpowiedzialny za sporty motorowe, nie chciał komentować tych informacji, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że "na początku listopada Volkswagen przedyskutuje wyścigową strategię firmy". Przyznał również, że niemiecki koncern rozważa włączenie się w wyścigi amerykańskiej serii NASCAR.

Obawy Kubicy przed GP Korei ?

Więcej o: