Formuła 1. Władze Renault: Newey jest kłamcą

Dyrektor zarządzający Renault Sport F1 Cyril Abiteboul nazwał kłamcą Adriana Neweya, dyrektora technicznego zespołu Red Bull. To dalszy ciąg afery związanej z silnikami.

W otwierającym ten sezon F1 wyścigu w Australii Daniel Ricciardo z Red Bulla zajął dopiero 6. miejsce i stracił do pierwszego Lewisa Hamiltona więcej niż jedno okrążenie. Newey tłumaczył to posiadaniem "silnika będącego znacznie gorszym niż inne". To Renault dostarcza Red Bullowi jednostki napędowe. Francuzi odrzucili jednak zarzuty Neweya.

Abiteboul w rozmowie z "Autohebdo" stwierdził, że "trudno mieć partnera rozpowiadającego kłamstwa". - Adrian to uroczy facet i inżynier, lecz spędził swoje życie, krytykując silniki partnerów - powiedział Abiteboul. - W dodatku Red Bull ma problemy z podwoziem, które zdecydowanie nie pomagają. W dodatku niestabilna jest tylna oś. Te dwa problemy sprawiają, że samochód ciężko się prowadzi.

Red Bull dominował w Formule 1 przez cztery lata między 2010 a 2013 rokiem. Wygrał w tym czasie wszystkie mistrzostwa konstruktorów oraz indywidualne za sprawą Sebastiana Vettela. Dominację zakończył w zeszłym roku Mercedes oraz Lewis Hamilton. Kolejne Grand Prix F1 w Malezji. Wyścig w niedzielę o 8.

Zobacz wideo
Więcej o: