TBL. Turów wygrywa z Polpharmą

W meczu inaugurującym siódmą kolejkę Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec wygrał na własnym parkiecie 92:84 z Polpharmą Starogard Gdański. Bardzo dobry mecz rozegrał rezerwowy rozgrywający Turowa Ivan Koljević.

Wprowadzony na parkiet z ławki Ivan Koljević był elementem, który dał Turowowi potrzebnej do zwycięstwa energii. W samej trzeciej kwarcie rozgrywający Turowa trzykrotnie trafił z dystansu, dorzucił dwa punkty z rzutów wolnych, a w czwartej w decydującym momencie wymusił faul i ponownie był skuteczny na osobistych. Koljević zdobył w sumie 15 punktów i był najlepszym strzelcem swojego zespołu. To dzięki grze Czarnogórca gospodarze wypracowali sobie minimalną przewagę. Wcześniej żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi.

Po stronie Polpharmy genialne zawody rozegrał Michael Hicks, który podobnie jak Koljević, w trzeciej kwarcie serynie trafiał z dystansu. Superstrzelec ze Starogardu zanotował 23 punkty.

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 92:84 (28:22, 12:16, 23:18, 29:28)

Turów: Zigeranović 12, Thomas 16 (1), Wysocki 11 (1), Gabiński 6, Jackson 8 oraz Tomaszek 6, Bochno 2, Koljević 17 (3), Brkić 14 (2), Kuebler 0.

Polpharma: Hicks 23 (4), Vaughn 17 (3), Cielebąk 13 (3), Skibniewski 6 (2), Archibeque 3 oraz Mirković 7, Szpyrka 1, Gilmore 3, Metelski 4, Chanas 7.