Demolka, pogrom, masakra! Mecz Polska - Albania skończył się różnicą 106 pkt!

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy od wygranej z Albanią. Kadra prowadzona przez Marosa Kovacika pokonała ekipę z Bałkanów z przewagą... 106 punktów (125:19)!

Reprezentacja Polski koszykarek trafiła do grupy D w eliminacjach do Eurobasketu 2023. Kadra prowadzona przez Marosa Kovacika zagra w niej z Turczynkami, Słowenkami (współgospodyniami turnieju finałowego) oraz Albankami. Biało-czerwone rozpoczęły walkę o awans z reprezentacją Albanii. Do głównego turnieju zakwalifikują się zwycięzcy 10 grup oraz cztery zespoły, które są najwyżej w klasyfikacji drugich miejsc.

Polki zdemolowały rywalki z Albanii na start eliminacji do Eurobasketu 2023. Najskuteczniejsza Agnieszka Skobel

Reprezentacja Polski koszykarek podchodziła do meczu z Albanią w roli zdecydowanych faworytek i zaczęła to potwierdzać od momentu rozpoczęcia pierwszej kwarty. Zawodniczki prowadzone przez Marosa Kovacika w pewnym momencie wygrywały 14:0 oraz 22:3, a ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 38:9 dla Polek. Sytuacja nie uległa zmianie w drugiej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 76:13. Przy stanie 64:11 aż połowa punktów polskiej kadry została zdobyta przez zawodniczki rezerwowe.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tempo meczu w drugiej części spadło i pojawiły się drobne błędy w grze reprezentacji Polski, ale ostatecznie Albania nie była w stanie znacznie się zbliżyć do swoich przeciwniczek. W trzeciej kwarcie kadra z Bałkanów zdobyła zaledwie dwa punkty, a w czwartej - cztery. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 125:19 dla Polski. Najwięcej punktów zdobyła Agnieszka Skobel, zawodniczka niemieckiego Rutronik Starks Keltern - 39.

Reprezentacja Polski od samego początku wiedziała, że mecz z Albanią nie będzie bardzo wymagający, co na konferencji prasowej potwierdzał Maros Kovacik. "Nie mieliśmy wiele materiałów odnośnie Albanii, ponieważ nie grali w ostatnich kwalifikacji w związku z problemami z koronawirusem. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie założenia. Albania to zespół bardzo niski, ale różnica wzrostu pomiędzy rozgrywającą a środkową jest niewielka. Musimy pokazać od pierwszej minuty, że jesteśmy lepsi" - mówił słowacki szkoleniowiec.

W następnym meczu reprezentacja Polski koszykarek zagra z Turcją. Kadra znad Bosforu na start eliminacji pokonała 78:62 Słowenię. Mecz Polska - Turcja odbędzie się w niedzielę 14 listopada o godzinie 15:00.