Geraint Thomas zdecydował się na mordercze wyzwanie! Chce zebrać 100 tysięcy funtów

Geraint Thomas, zwycięzca Tour de France z 2018 roku, postanowił wspomóc brytyjskie szpitale w walce z koronawirusem. Brytyjczyk będzie jeździł przez trzy dni na swoim trenażerze, po 12 godzin dziennie, co łącznie da aż 36 godzin zbierania pieniędzy przez kolarza Teamu Ineos.

Geraint Thomas postanowił wykorzystać fakt, że trwa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa i kolarze są zmuszeni do trenowania w domu. Brytyjczyk, który wygrał w 2018 roku Tour de France, postanowił zorganizować charytatywną zbiórkę pieniędzy, by pomóc brytyjskim szpitalom w walce z pandemią.

Zobacz wideo Kenneth Zeigbo grał w Legii jedynie rok, a kibice tęsknią do dziś

Thomas postanowił, że od czwartku, przez trzy dni, codziennie o 7:30, rozpocznie trening na platformie Zwift i będzie trenował przez 12h dziennie, aby oddać hołd lekarzom i pielęgniarkom. Brytyjczyk w tym czasie będzie zbierał pieniądze, którymi wspomoże brytyjską służbę zdrowia. Zawodnik Teamu Ineos liczy, że uda mu się zebrać ok. 100 tys. funtów.

Geraint Thomas zainspirował się wyczynem mistrza olimpijskiego w triathlonie, Jana Frodeno. Niemiec przeprowadził triathlon w swoim domu i zebrał aż 220 tys. euro na szpital w Gironie. - Stoimy w obliczu dramatycznej sytuacji, ale wszyscy wiemy, że pracownicy służby zdrowia wykonują niesamowitą robotę. Wiem, że jeżdżę tylko na rowerze, ale pomyślałem, że mogę zrobić coś dobroczynnego - powiedział Thomas, cytowany przez "Sport".

Zmagania Brytyjczyka można śledzić na jego profilu na Facebooku.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.