Służby medyczne uhonorowane. "Normalnie widzisz tu nazwiska bohaterów. I nadal tak jest"

Z powodu pandemii koronawirusa, kalendarz kolarski został wywrócony do góry nogami. Odwołano m.in. wiosenne klasyki. W Belgii zorganizowano specjalną akcję, w której uhonorowano belgijskich medyków.

Koronawirus przewrócił kolarski kalendarz do góry nogami. Przełożone zostało już Giro d'Italia, wiele wskazuje na to, że także Tour de France nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Odwołano większość wiosennych klasyków, w tym Ronde van Vlaanderen, jeden z największych belgijskich wyścigów jednodniowych.

Zobacz wideo Włoszczowska o problemach z igrzyskami. Zwraca uwagę na kontrole antydopingowe

Specjalny hołd Belgów dla medyków

Na Koppenbergu, jednym z najsłynniejszych brukowanych podjazdów na trasie wyścigu, co roku wypisane są nazwiska największych kolarzy biorących udział w rywalizacji. W obecnym roku nie było okazji, aby to uczynić podczas zmagań kolarzy, jednak postanowiono nie rezygnować z tradycji uhonorowania bohaterów. - Normalnie widzisz tu nazwiska swoich bohaterów. I nadal tak jest. Do wszystkich, którzy teraz pomagają innym: jesteście najpiękniejszą stroną Flandrii - podkreślono w wideo, w którym przedstawiono efekt projektu.

Obok nazwisk kolarzy, którzy walczyliby o wygraną w wyścigu, postanowiono na całym podjeździe wypisać nazwiska belgijskich medyków, którzy walczą z pandemią koronawirusa. Nagranie, na którym widać cały podjazd, można obejrzeć pod tym linkiem.

Przeczytaj także:

Oficjalnie: Giro d'Italia przełożone! Stan wyjątkowy na Węgrzech

Węgrzy rezygnują z organizacji Giro d'Italia!

Kolarz CCC wygrał wyścig dookoła Flandrii! Byli wyczerpani po wirtualnej rywalizacji

Więcej o: