Kolejny sukces młodych Polek. Imponujące zwycięstwo

Polskie szpadzistki okazały się najlepsze w rywalizacji drużynowej szpadzistek w Pucharze Świata U-20 w Stambule. To kolejny sukces polskich juniorek po styczniowym podium w Zagrzebiu.

Polskie szpadzistki odnoszą międzynarodowe sukcesy nie tylko w zmaganiach seniorskich. Podczas zawodów Pucharu Świata U-20 w Stambule rewelacyjnie spisały się polskie juniorki. Drużyna w składzie Cecylia Cieślik, Alicja Klasik, Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak okazał się bezkonkurencyjna.

Zobacz wideo Paweł Fajdek podważa wyniki plebiscytu: Dałbym siebie na drugim miejscu!

Polskie szpadzistki najlepsze w Pucharze Świata

Polki w zawodach w Stambule były rozstawione z numerem 2. Już na otwarcie rywalizacji dały pokaz mocy i pewnie pokonały 45:18 Azerki. Również w kolejnym starciu nasze zawodniczki nie dały rywalkom żadnych szans, wygrywając 45:29 ze Szwajcarią. W półfinale rywalkami Polek były Włoszki. Zwycięstwa w trzech ostatnich walkach dały polskiej ekipie wygraną 31:24. Finałowa rywalizacja z Francuzkami również zakończyła się triumfem naszych juniorek 41:35, co przełożyło się na zwycięstwo w całych zawodach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zwycięstwo w Stambule jest kolejnym podium Polek w Pucharze Świata. 23 stycznia Cieślik, Klasik, Klughardt i Zrgyźniak zajęły trzecie miejsce w rywalizacji w Zagrzebiu. Po zwycięstwach nad Australią i Rumunią juniorki przegrały wysoko z Włoszkami, by w meczu o 3. miejsce pokonać Ukrainę.

Nieoczekiwany pocałunek podczas przekazu czeskiej telewizjiKibica poniosła euforia. Pocałował dziennikarza na antenie. Reakcja to hit [WIDEO]

W indywidualnych zawodach w Stambule udany występ zaliczyła z kolei Emilia Korkus, zajmując 6. miejsce w stawce blisko 200 zawodniczek. Polka na początek zmagań pokonała inną reprezentantkę naszego kraju, Annę Wieczorek 15:10. Miejsce w ćwierćfinale zapewniły jej późniejsze zwycięstwa nad Ksenią Kushtan z Ukrainy (15:7), Włoszką Lucrezią Paulis (15:8) oraz Vanią Gogniat ze Szwajcarii (15:13). W walce o półfinał lepsza od Korkus okazała się Francuzka Oceane Francillonne, która wygrała 15:10.

Morderstwo rugbyMiał zasztyletować swoją byłą dziewczynę. Szokujące doniesienia

Więcej o: