Fatalne informacje z USA. Nie żyje legenda NFL David Patten. Miał 47 lat

Amerykańskie media przekazały bardzo smutne informacje. Były znakomity zawodnik futbolu amerykańskiego, trzykrotny zdobywca Super Bowl David Patten nie żyje. Zmarł w wieku zaledwie 47 lat.

Do śmierci byłego sportowca doszło na skutek wypadku motocyklowego. David Patten podróżował pojazdem marki Kawasaki w pobliżu Columbii, stolicy Karoliny Południowej. W pewnym momencie zderzył się z samochodem osobowym. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe potwierdziły, że 47-latek poniósł śmierć na miejscu.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

Rafał Jackiewicz wspomógł licytacje Mateusza StanoWrócił z treningu, upadł. O normalne życie walczy do tej pory. Sportowcy też włączyli się w pomoc Mateuszowi

Udana kariera Davida Pattena

David Patten zakończył karierę sportową w 2010 roku, mając 37 lat. Nie zamknął jednak rozdziału związanego z futbolem amerykańskim, bowiem pracował jako główny asystent trenera w drużynie Western Carolina University.

Interesująca wyglądał początek jego kariery w zawodowym sporcie. W 1996 roku Patten nie został wybrany w drafcie i związał się z ligą AFL. Jako zawodnik Albany Firebirds prezentował się jednak na tyle dobrze, że już po roku przeniósł się do New York Giants.

W Warszawie zaczął się turniej z cyklu World Tour 2019 w siatkówce plażowejJakub Szałankiewicz: Oby World Tour został w Wilanowie na dłuże

Kolejne lata były dla niego naznaczone pasmem sukcesów. W 2002, 2004 i 2005 roku wygrywał w Super Bowl razem z New England Patriots. Były skrzydłowy występował łącznie w NFL przez 12 sezonów.

Więcej o: